با تجربه کوچینگ مدرن، زندگی‌تان را مهندسی کنید

با تجربه کوچینگ مدرن، زندگی‌تان را مهندسی کنید

رپورتاژ

شما چه میزانی از زندگی‎تان را “تحت کنترل” دارید؟ کوچینگ فرمان را به دست خود شما می‌دهد!

چقدر با مفهوم coaching آشنا هستید؟ احتمالا می‌دانید که coach یعنی مربی و کار یک مربی، هدایت افراد است. لایف کوچ‌ها (life coaches) هم وظیفه‌ای مشابه همین دارند. یک مربی یا کوچ، به افراد کمک می‏‎کند اهدافشان را واقع‎بینانه‌تر و کامل‎تر بشناسند و سپس، با کمک خودشان برنامه‎ای قابل اجرا و واقعی برای رسیدن به آن‌ اهداف در اختیارشان می‌گذارد.  هر کدام از ما برای گرفتن فرمان زندگی (و البته نگه داشتنش!) به یک مربی نیاز داریم. دوره‎های کوچینگ مدرن استاد امیرحسین مظاهری دقیقا همین نقش را برای مخاطبان و شرکت‌کنندگانشان ایفا می‎کنند. دوره جدید کوچینگ مهندس مظاهری هم، به زودی -به صورت آنلاین و حضوری- برگزار می‎شود:

چرا کوچینگ؟

کوچینگ، مثل یک شتاب‌دهنده برای مسیر رشد فردی عمل می‌کند. هیچ شکی نیست که افراد زیادی در تاریخ بشریت، روی پای خودشان ایستاده‌اند و با آزمون و خطاهای متعدد، مسیرشان را پیدا کرده و موفق شده‌اند. اما داشتن یک راهنما که ما را بدون نیاز به آزمون و خطا، رو به جلو ببرد احتمال رسیدنمان به اهداف را بیشتر کرده و از آسیب‌های احتمالی مسیر هم جلوگیری می‏‎کند. در واقع، دیگر نیازی به تجربه‌های فرسایشی و شکست‎های متعدد برای رسیدن به یک مسیر فردی صحیح ندارید.  چه چیزی بهتر از کنار زدن تمام موانع و رسیدن به خودشناسی مفید؟

سوابق کوچینگ و فعالیت‎‌های مهندس مظاهری

امیرحسین مظاهری سیف،  موسس و مدیر موسسه آموزش عالی ثروت‌آفرینان و مدرس دانشگاه است. مهندس مظاهری در طول دوره فعالیت نزدیک به سی ساله‌اش، سابقه مدیریت و راهنمایی تعداد زیادی از افراد و کسب و کارها را به سوی مسیر موفقیت حرفه‎ای و شخصی دارد.  مهندس مظاهری با تجربه‎ای که از نوجوانی در حوزه فروش و بازاریابی دارد، تا امروز توانسته برندهای بزرگی مثل مهرام، بهروز، پدر خوب، فرش عظیم زاده، زر ماکارون و تعداد زیادی از نخبگان و افراد توانای کشورمان را راهنمایی کرده و به تاثیرگذاری برساند. این‎، خلاصه سوابق و تحصیلات مهندس مظاهری است:

  • دانش‌آموخته مدیریت اجرایی گرایش کسب و کار در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
  • مدیریت اجرایی گرایش مارکتینگ در دانشگاه علم و صنعت
  • دریافت جایزه ملی کارآفرینی کشور
  • شرکت در دوره کوچ حرفه نوین – اسلو در سال ۲۰۰۲
  • شرکت در دوره کوچ کسب و کار – امارات ۲۰۱۱
  •             شرکت در دوره کوچ پیشرفته – امارات ۲۰۱۲
  • تالیف پنج عنوان کتاب در حوزه کارآفرینی و موفقیت (ثروت نامرئی، پایه‌های نامرئی، رقص عقاب‎ها، چالشگران، ایستاده در طوفان)
  • سخنران سمینارهای کارآفرینی
  • مدرس دوره‎های یادگیری، مدیریت زمان، رهبری فردی، مذاکره حرفه‎ای، صداسازی و بیان و…

کوچینگ کلاسیک و مدرن چه تفاوتی دارند؟

همان‎‏طور که گفتیم، کوچینگ به زبان ساده یعنی راهنمایی و مسیریابی با استفاده از توانایی‌ها و شناخت فردی، برای رسیدن به هدف با کمترین میزان اتلاف وقت و انرژی. کوچینگ می‌تواند در زمینه پیشرفت کسب و کار، روابط شخصی، مدیریت مالی و تمام جنبه‎های دیگر زندگی امروز به ما کمک کند. در بسیاری از کیس‎های کوچینگ کلاسیک، شما تشویق به ایجاد یک حرفه جدید، رفتن به مسیری متفاوت یا ایجاد تغییرات اساسی در روابط فردی می‎شوید اما کوچینگ مدرن، تشویقتان می‌کند که در جایی که ایستاده‌اید قدم بردارید. به پادشاه شغل و حرفه خودتان تبدیل شوید و از مزایای مالی و اجتماعی آن لذت ببرید. (هرچند که تغییر حرفه، گاهی در کوچینگ مدرن هم راه حل است).

تعدادی از فرایندها و فعالیت‏های فصل یک دوره‎ی کوچینگ مدرن

۱-         کشف اشتباهات درونی برای بازتعریف هویت ثروت‌آفرین

۲-         تسلط به زبان جهانی ثروت‌آفرینی و ایجاد نگاه نو

۳-         کشف تغییرات شغلی و درآمدی که بیشترین رضایت را می‌بخشند

۴-         “برهه‌‌های زندگی من چیست؟ بال من است یا وبال”

۵-         رسیدن به نسخه شخصی و تولد دوباره

۶-         ارتقاء سطح به استراتژیست با بکارگیری ۷ عنصر کسب و کار مدرن

۷-         رسیدن به یک نقشه کاری برای جهش هزار برابری

۸-         نگاه نو، بینش نو، دستاوردهای جدید

چطور در دوره ثبت‌نام کنیم؟

دوره‌ی جدید کوچینگ مدرن، به دلیل فراگیری ویروس کرونا هم حضوری برگزار می‎شود و هم مجازی. برای ثبت‌نام در هر کدام از این دو، به وب‌سایت  ثروت‌آفرینان مراجعه کنید:

https://bit.ly/325SyKS

زمان و مکان برگزاری:

۲۶ و ۲۷ شهریور/ سالن همایش هتل هما

این دوره، برای آمادگی و مقابله برای بحران اقتصادی ناشی از کرونا در ایران تدارک شده و موازین بهداشتی و فاصله‎گذاری اجتماعی، در تک تک مراحل آن اجرا خواهد شد. موازینی مثل ضدعفونی و پاکسازی کل سالن همایش، تب‎سنجی، ضدعفونی کفش‎ها و دست‎های شرکت‎کنندگان، اهدای پک‎های ضدعفونی برای طول دوره و… همچنین برای آشنایی و توضیحات بیشتر، قبل از دوره اصلی یک دوره رایگان تدارک دیده شده که شرکت در آن برای عموم آزاد است (برای ثبت‌نام به وب‌سایت ثروت‌آفرینان سر بزنید).