رسوایی جدید خودروساز فولکس واگن؛ پورشه به خطای محاسباتی مصرف سوخت ۹۱۱ اعتراف کرد

رسوایی جدید خودروساز فولکس واگن؛ پورشه به خطای محاسباتی مصرف سوخت ۹۱۱ اعتراف کرد

شرکت شهیر آلمانی، پورشه پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر خطا در میزان مصرف سوخت و همینطور مقدار آلاینده های تولیدی به احتمال بسیار زیاد توسط دولت آلمان جریمه خواهد شد.

این مورد برای نسل قبلی ۹۱۱ که با کد ۹۹۱ خوانده می شود گزارش شده است. پورشه اخیرا از نسل جدید ۹۱۱ با کد ۹۹۲ رونمایی کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شرکت حمل و نقل آلمان، تایید شده است که ۹۱۱ در مدل های نامشخصی بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به دلیل اشتباه در محاسبه نیروی درگ، با اشتباه در میزان محاسبه مصرف سوخت و گازهای گلخانه ای روبرو شده است. طبق گزارش روزنامه آلمانی اشپیگل، پورشه این خطا را به مقامات آلمانی و همینطور آمریکایی شخصا گزارش داده است.

پورشه

اشپیگل در ادامه این گزارش اعلام کرده است که تست های آزمایشگاهی در زمینه محاسبه نیروی درگ درست نبوده است و به همین دلیل ارقام نشان دهنده مصرف سوخت و گازهای گلخانه ای تولیدی ۹۱۱ در مدل های نامشخصی بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ درست نیست.

در شرایط کاری واقعی مصرف سوخت و گازهای گلخانه ای به دلیل وجود نیروی مقاوم باد، متفاوت با حالتی است که خودرو تنها بر روی غلطک و در یک محیط بسته اندازه گیری می شود. به همین دلیل باید ضریبی به عنوان نیروی مقاومت باد نیز به این معادله افزوده شود تا مصرف سوخت و میزان انتشار گازهای گلخانه ای واقعی خودرو بدست آید.

رئیس شرکت پورشه الیور بلوم در این رابطه می گوید

مهندسان پورشه در حال کار با مقامات دولت آلمان هستند تا میزان اشتباه محاسباتی را تعیین و آن را تصحیح کنند.

طبق قوانین دولت آلمان، خودروسازان اگر بیش از ۱۰ درصد اختلاف محاسباتی در میزان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف سوخت داشته باشند با جریمه رو به رو خواهند شد. همچنین مالکان خودروهایی که در میزان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف سوخت آن ها اشتباه رخ داده نیز می توانند تقاضای جبران خسارت کنند. در حال حاضر رقم دقیق اختلاف محاسباتی مشخص نیست و معلوم نیست چه تعداد خودرو تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که پورشه اعلام کرده است که هیچ اشتباهی در میزان مصرف سوخت و گازهای گلخانه ای نسل جدید ۹۱۱ وجود ندارد و این مسئله مربوط به نسل قبلی این خودرو است.