سامسونگ در سال ۲۰۲۰ همچنان بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه جهان باقی مانده است

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ همچنان بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه جهان باقی مانده است

جدیدترین آمار فروش گوشی‌های هوشمند حاکی از آن است که سامسونگ علی رغم مشکلات ایجاد شده از شیوع کرونا، هنوز هم بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه دنیا در سال ۲۰۲۰ است.

جدیدترین گزارش منتشر شده توسط Strategy Analytics می‌تواند تاحدودی آینده بازار تلفن همراه برای سال جاری و هم‌چنین سال آتی روشن کند. نکته قابل توجه این است که ترمیم آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا در این صنعت سرعتی بیشتر از پیش‌بینی‌ها دارد.

از این رو گفته می‌شود فروش گوشی‌های هوشمند ۱۱ درصد کاهش پیدا کند، این در حالی است که طبق پیش‌بینی‌ها این مقدار ۱۵٫۶ درصد اعلام شده بود. بازارهای ایالات متحده، هند و اروپا در ترمیم این آسیب نقش پر رنگ‌تری خواهند داشت.

سامسونگ همچنان بزرگترین تولیدکننده بازار تلفن همراه در سال ۲۰۲۰

اگرچه فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری کاهش یافته است اما بازهم سامسونگ با در اختیار داشتن ۲۱ درصد از بازار می‌تواند ۲۶۵٫۵ میلیون گوشی را به فروش برساند.

 سامسونگ بازار تلفن همراه در سال 2020

پس از آن هواوی قرار می‌گیرد که ۱۹۲٫۷ میلیون دستگاه را به فروش خواهد رساند. در سومین جایگاه اپل قرار گرفته است که فروش آن اندکی از هواوی کمتر است. این گوشی‌ساز آمریکایی ۱۹۰٫۱ میلیون آیفون را به فروش می‌رساند و ۱۵٫۳ درصد از بازار را در دست می‌گیرد.

انتظار می‌رود فروش هواوی در سال ۲۰۲۱ کاهش چشم‌گیری پیدا کند و به رقم ۵۹ میلیون دستگاه برسد. این در حالی است که سامسونگ و اپل از نظر مقدار فروش با رشد مواجه خواهند شد.

گفته می‌شود در سال ۲۰۲۱ حدود ۱٫۴۱ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند به فروش می‌رسد که با توجه به رشد فناوری ۵G و هم‌چنین گوشی‌های مجهز به نمایشگر تاشو، قابل دسترس است.

منبع gsmarena