سامسونگ پتنت یک گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر شفاف را به ثبت رساند

سامسونگ پتنت یک گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر شفاف را به ثبت رساند

طی مدت های اخیر، تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به دنبال طراحی‌های آینده‌نگرانه هستند. تا همین چند سال پیش گوشی‌های مجهز به نمایشگر تاشو تخیلی و به نوعی دست نیافتنی به نظر می‌رسیدند، اما امروزه گوشی‌های دارای نمایشگر تاشو زیادی معرفی شده است و حتی ال جی قصد معرفی ال جی وینگ با نمایشگر دوم چرخان را دارد. اما حالا سامسونگ یک پتنت جدید را به ثبت رسانده است که ایده یک گوشی هوشمند با نمایشگر شفاف را شرح داده است.

گوشی با نمایشگر شفاف

بنابر گزارش LetsGoDigital، سامسونگ یک پتنت را در سازمان ثبت اختراع ایالات متحده (USPTO) و سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) در تاریخ ۲۷ آگوست ۲۰۲۰ (۶ شهریور) به ثبت رسانده است که ایده ساخت یک گوشی هوشمند با نمایشگر شفاف را نشان می‌دهد. این فناوری می‌تواند در سایر دستگاه‌های الکترونیکی از جمله تلویزیون، لپ‌تاپ، مانیتور و کنسول‌های بازی استفاده شود.

گوشی با نمایشگر شفاف

پتنت به ثبت رسیده بیشتر جنبه فنی این ایده را نشان می‌دهد و جزییات چگونگی پیاده‌سازی آن را به نمایش می‌گذارد. دستگاهی که در این پتنت مشاهده می‌شود جاشیه‌های زاید بسیار کمی اطراف نمایشگر شفاف خود دارد. به نظر می‌رسد این پنل از نوع اولد است، زیرا این نوع پنل از یک صفحه نوری شفاف استفاده می‌کند.

متاسفانه در حال حاضر جزییات بیش‌تری از این گوشی گلکسی که نام مشخصی ندارد در دست نیست. هم‌چنین مشخص نیست که آیا سامسونگ قصد داردواقعا چنین گوشی هوشمندی را توسعه دهد و یا این ثبت پتنت تنها برای استفاده‌های احتمالی در آینده انجام شده است. با این حال می‌توانیم نگاهی اجمالی به آینده دنیای گوشی‌های هوشمند داشته باشیم.

منبع gizmochina