پنجره بسته چالش اصلی فولاد آسیایی / انتظار خوزستان؛ زوج آسیایی بماند

پنجره بسته چالش اصلی فولاد آسیایی / انتظار خوزستان؛ زوج آسیایی بماند

کد خبر: ۱۷۰۶۸۱۵/۴۳ زمان: ۲۰:۰۰   1399/06/18 بازدید: ۴,۴۰۱

پنجره بسته چالش اصلی فولاد آسیایی

فولادخوزستان می‌تواند با یارگیری مناسب در ادامه فصل نقل‌و انتقالات و البته همدلی کادرفنی و مدیریت که فصل گذشته باعث نتایج درخشان شد،در لیگ بیستم مقتدر باشد.

به گزارش ورزش سه، تیم فولادخوزستان در فصل نقل و انتقالات هنوز بازیکنی را با توجه به قیمت‌های نجومی و بعضاً قرارداد داشتن بازیکنان با باشگاه‌ها نتوانسته به خود اضافه کند، با این توضیح که پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه همچنان بسته است. مسئولان باشگاه نوید باز شدن این پنجره را می‌دهند و در حال مذاکره با نفرات منتخب خود هستند تا بتوانند بازیکنان با قیمت‌های معقول و کیفیت بالا را به تیمشان اضافه کنند.

وحید حیدریه، محمد آبشک و محمد قاسمی نژاد سه تمدیدی فولاد تاکنون هستند و شهاب گردان با پیوستن به ذوب‌آهن از این تیم رسماً جدا شده، فرشاد احمدزاده که در نیم فصل دوم یکی از مهره های اصلی تیم نکونام بود نیز با حضور در محل هتل مذاکرات استقلال در آستانه جدایی قرار دارد.

جواب نکونام سرمربی فولاد نیز روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که فولاد را با قلبش انتخاب کرده اما هیچکدام از بازیکنان لیست A ،B و C وی جذب نشده اند تا نگرانی خود از ترکیب فصل بعدش را اعلام کند و از صحبت‌های وی می‌توان برداشت کرد که حتی احتمال جدایی وی از فولاد را باید در نظر گرفت. پس از آن سعید آذری مدیرعامل فولاد اعلام کرد که قیمت‌های بازیکنان به طرز عجیب و غریبی بالا رفته و پول مفت به کسی نمی‌دهند تا در آرامش و به دور از هیاهوی نقل و انتقالات بتوانند مهره‌های خوب را جذب کنند. او از درخواست ۵ میلیاردی آرمان رمضانی مهاجم سایپا خبر داد که  البته ساعتی قبل به پرسپولیس پیوست.

این وضعیت هواداران فولاد را نیز نگران کرده که چه وضعیتی برای نیمکت و لیست تیمشان در فصل بعدی به وجود می‌آید اما قطعا سعید آذری مدیرعامل باتجربه‌ای است و همانگونه که گفته می‌تواند این گردن کلفتی بینند. در وهله نخست فولادی‌ها باید پنجره نقل و انتقالات خود را باز کنند تا بتوانند یارگیری خود را انجام بدهند و سپس به سراغ مهره‌های کارآمد و مورد نیاز خود بروند. بازیکنانی چون احسان مرادیان ، احمد عبدالله زاده، صابر و سعادت حردانی، مجتبی نجاریان، عارف آقاسی، امیرحسین باقرپور، احسان مرادیان، سینا مریدی و … با این تیم قرارداد دارند و سه تمدیدی اخیر باعث شده که تقریبا نزدیک به ۶۰ درصد بازیکنان فصل قبل خود را همچنان داشته باشند. به نظر می‌رسد با توجه به قانون منع جذب خارجی‌ها، فولاد با سه بازیکن خارجی خود برای فصل آتی مسابقات قراردادش را تمدید کند تا پاتوسی، کولی‌بالی و شیمبا در فولاد بمانند که البته هنوز خبر رسمی از سوی مسئولان فولاد اعلام نشده است.

با این حال فولادی‌ها باید پس از باز شدن پنجره، در نقل و انتقالات به دنبال بازیکنان مورد نظر خود باشند چرا که ماندن سعید آذری و جواد نکونام در تیم مدیریت و کادرفنی، قطعا این تیم را در فصل آتی به یکی از تیم‌های مدعی تبدیل می‌کند چرا که این تیم وضعیت بهتری را دارد و با توجه به حضور در آسیا، نگاه دیگری به آن‌ها خواهد شد. جواد نکونام مربی جوان و آینده دار فولادی‌ها که از محبوبیت بالایی در اهواز برخوردار است نیز خواهد توانست در صورتی‌که بازیکنان مدنظرش جذب شوند، به رویاپردازی خود در تیم قرمزپوش فولاد ادامه بدهد، اتفاقی که همه اهواز و خوزستان منتظرش خواهند بود و قطعا هماهنگی و همدلی کادرفنی، مدیریت باشگاه و شرکت می‌تواند تضمین این اتفاق باشد.