کریمی، چشمی، دانشگر‌، اسماعیلی و باقری در لیست آسیایی/ کودتای استقلال علیه جدایی طلبان

کریمی، چشمی، دانشگر‌، اسماعیلی و باقری در لیست آسیایی/ کودتای استقلال علیه جدایی طلبان

کد خبر: ۱۷۰۶۴۸۸/۳۹ زمان: ۱۲:۵۷   1399/06/17 بازدید: ۳۷,۳۱۵

کریمی، چشمی، دانشگر‌، اسماعیلی و باقری در لیست آسیایی

لیست آسیایی استقلال امروز در شرایطی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد که نام علی کریمی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، فرشید اسماعیلی و فرشید باقری هم در آن دیده می شود.

به گزارش “ورزش سه”، یکی از دغدغه های هواداران استقلال طی روزهای گذشته موضوع تمدید قرارداد برخی ستاره های این تیم بوده است. بازیکنانی که گفته می شد در پایان مسابقات داخلی قراردادشان به پایان رسیده و اگر تمدید نکنند در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور نخواهند داشت. علی کریمی، روزبه چشمی، فرشید اسماعیلی، فرشید باقری و محمد دانشگر ۵ بازیکنی هستند که قراردادشان به پایان رسیده و مسئولان استقلال تلاش هایی برای تمدید با آنها کردند اما تا این لحظه نتیجه نداشته است.

از اینرو آخرین مهلت ارسال لیست آسیایی استقلال برای حضور در ۴ بازی باقیمانده دور گروهی لیگ قهرمانان تا پایان وقت اداری امروز(دوشنبه) بود و این نگرانی وجود داشت که آبی ها نام بازیکنانی که قراردادشان تمام شده را نتوانند در این لیست جای بدهند.

حالا اما مسئولان استقلال با وجود تمام حرف و حدیث ها تصمیم جالبی گرفتند و در لیست آسیایی خود نام ۵ بازیکن مذکور را نیز گنجانده اند.

کاظم قیم، مدیرروابط بین الملل باشگاه استقلال در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ما در این باره گفت: «نام علی کریمی و سایر بازیکنانی که قراردادشان تمام می شود در لیست آسیایی قرار دارد و آنها با توجه به بندهای قراردادشان موظف هستند در مسابقات لیگ قهرمانان شرکت کنند.»

این در حالی است که ۵ بازیکن مورد نظر مدعی بودند اگر قراردادشان تمدید نشود در لیگ قهرمانان به میدان نمی روند چون قراردادی ندارند، اما مدیران استقلال چنین مساله ای را قبول ندارند. آنها اعتقاد دارند قراردادهای بازیکنان تا پایان فصل فوتبالی بوده و با اینکه تعطیلات کرونایی چند ماهی لیگ را به تعویق انداخته اما این نفرات به واسطه قراردادهایشان باید تا پایان لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب باشند و بعد از آن می توانند هر تصمیمی بگیرند. از سوی دیگر استقلالی ها بر این باورند که لیگ قهرمانان هم جزو بازی های یک فصل فوتبالی است و شامل قرارداد همه بازیکنان می شود که البته به نظر می رسد چنین ادعایی درست هم باشد.

در هر صورت استقلالی ها نام کریمی، چشمی، دانشگر، باقری و اسماعیلی را در لیست آسیایی قرار دادند و می خواهند از آنها در ۴ بازی پیش روی لیگ قهرمانان استفاده کنند.باید دید در این وضعیت موضع این نفرات چیست و آنها حاضر خواهند شد روز پنجشنبه با سایر اعضای تیم به قطر سفر کنند یا خیر.