آقای نویدکیا وارد می شود/ محرم-پیرلو؛ جهان موازی در اصفهان و تورین(عکس)

آقای نویدکیا وارد می شود/ محرم-پیرلو؛ جهان موازی در اصفهان و تورین(عکس)

به گزارش” ورزش سه” محرم نویدکیا ستاره نوظهور فوتبال ایران در دهه هشتاد که بعدها با ۵ قهرمانی تبدیل به اسطوره ای بی تکرار در تیم های خارج از تهران برای فوتبال ایران شد در شرایطی هدایت تیم سپاهان را امروز به طور رسمی در دست گرفت که از حدود یک ماه پیش شایعات در این رابطه داغ و جدی بود.

محرم بازیکنی محبوب در بین هواداران سپاهان است که یک دوره کوتاه سرمربیگری را دراین باشگاه سپری کرده اما این دوره موقت که بعدها منجر به حضور ایگور استیماچ کاپیتان سابق تیم ملی کرواسی و درگیری شدید بین این دو نفر شد محرم را از حوزه فوتبال دور کرد تا او بعد از سال ها دوباره هدایت سپاهان را به عهده بگیرد. تیمی که خیلی زود خود را آماده رقابت های آسیایی خواهد کردو باید برای شروع لیگ بعدی در آنجا هم نتایج خوبی بگیرد اگر چه فشاری در این باره متوجه محرم و تیم فنی اش نخواهد بود.

چهره متفاوت یک ستاره؛ محرم نویدکیا را می توان به نوعی آقای خاص فوتبال ایران دانست. شخصیت متفاوت او انتظار ویژه ای را برای دیدنش به عنوان سرمربی سپاهان به وجود آورده

نکته مثبت مهم درباره نویدکیا کاریزما و نفوذ او در حوزه اصفهان و محبوبیتی است که می تواند کمک خوبی برای او باشد اما نکته منفی تجربه نه چندان جدی او در سرمربیگری است. اما او آنچنان که آندره‌آ پیرلو هدایت یوونتوس را در دست گرفته برای سرمربیگری سپاهان انتخاب شده و قصد دارد با یک کادرقوی دستیاری این نقصان را جبران کند. باید دید کدام یک از مربیان شاغل و مطرح فوتبال ایران برای پیشبرد پروژه جاه طلبانه محرم در سپاهان به کمک او خواهند آمد.

باشگاه سپاهان که هفته گذشته محمدرضا ساکت را به این باشگاه برگردانده با حضور مجدد نویدکیا به عنوان سرمربی خود را آماده شروع لیگ برتر در دوره بیستم می کند و این در شرایطی است که هشتگ ساکت-محرم به عنوان دو برند فوتبالی این شهر دوباره داغ شده است. البته برای محرم به عنوان سرمربی و نه بازیکنی که یک هافبک استثنایی در فوتبال ایران بود کار برای تکرار خاطرات طلایی با سپاهان دشوارتر است. خاطراتی که بخشی از آن ها در عکس های زیبای امیرحسینی از نویدکیا در ذهن ها خواهد چرخید. محرمی که یک هافبک گلزن و طراح و یک رهبر واقعی در میانه میدان بود و اولین بار استانکو او را به ترکیب اصلی سپاهان آورد اما شکوفایی اش به تیم بوسان ۲۰۰۲ برانکو باز می گردد. مربی که قانون منع استفاده از مربیان خارجی در ایران مانع از حضور مجددش در فوتبال ایران شد تا محرم با نقشی شبیه پیرلو اولین دوره واقعی سرمربیگری خود را آغاز کند.

خوشحالی متفاوت نویدکیا در روزهای اوج با سپاهان

محبوب ترین چهره فوتبال اصفهان با ۵ قهرمانی با لباس سپاهان. کسی که از تریبون رسمی اعلام کرد تهران دیگر پایتخت فوتبال ایران نیست

او  از اولین سال های حضورش در سپاهان نقش فرمانده را در زمین گرفت و تا پایان مرد اول درون زمین سپاهان بود.