آموزش قدم به قدم چالش های فصل پنجم از چپتر دوم Fortnite

آموزش قدم به قدم چالش های فصل پنجم از چپتر دوم Fortnite

فصل چهارم از چپتر دوم بازی Fortnite با یک رویداد هیجان‌انگیز به پایان رسید. ازاین‌رو تنها با گذشت تقریبا نصف روز از پایان فصل چهارم، فصل پنجم با یک آپدیت در اختیار کاربران قرار گرفت. فصل پنجم چپتر دوم فورتنایت Zero Point نام دارد و در جریان داستان آن مأمور جونز تمامی جایزه‌بگیران حرفه‌ای را دور یکدیگر جمع کرده است. ازاین‌رو شاهد اضافه شدن مندلورین و بیبی یودا به بازی هستیم. این مطلب هر هفته به‌روزرسانی می‌شود.

یکی از مواردی که در فصل پنجم شاهد آن هستیم، اضافه شدن بانتی و مأموریت‌های مختلفی به بازی هستیم و باعث می‌شود بازیکنان بیش‌ازپیش سطح خود را ارتقا دهند. همچنین تغییراتی هم در چالش‌های هفتگی به‌وجود آمده و شاهد اضافه شدن چالش‌های مدت‌دار و چند ساعته هستیم. در ادامه می‌توانید راهنمای چالش‌های فصل پنجم از چپتر دوم فورتنایت را مشاهده کنید:

چالش های هفته اول از فصل پنجم فورتنایت چپتر ۲

چالش‌های هفته اول فورتنایت – Zero Point

بونتی‌ها را کامل کنید

اسم چالش توضیحات

Complete Bounties

Stage 1 of 4: Shotgun Eliminations مرحله ۱ از ۴: سه نفر را با شاتگان بکشید

Stage 1 of 3: Discover Named Locations مرحله ۱ از ۳: پنج محیط اسم‌دار بازی را شناسایی کنید

Stage 2: Talk to a Character مرحله ۲: با سه کاراکتر مختلف صحبت کنید

Stage 3: Collect Bars نوار گلد خود را پر کنید (میزان در نظر گرفته شده، ۵۰۰)

چالش‌های هفته اول، شامل موارد بالا به‌علاوه سه چالش زمان‌دار می‌شوند. چالش‌های زمانی به نظر می‌رسد هر ۱۲ ساعت یک بار باشند و مدام تعویض می‌شوند. به‌عبارتی، اپیک گیمز سعی کرده تاحدی سیستم چالش‌های روزانه را با چالش‌های هفتگی ترکیب کند. در جریان هفته اول، بازیکنان باید میزان Bounty درنظر گرفته شده را کامل کنند. در ادامه، باید سه نفر را با شاتگان بکشید. همچنین باید پنج محیط دارای اسم بازی را کشف کنید. با شروع هر فصل جدید، کل محیط‌های اصلی بازی با علامت سؤال نمایش داده می‌شوند و با گشت‌وگذار در آن، می‌توانید محیط‌های بازی را نمایان کنید.

ازاین‌رو در ابتدای هر فصل با یک چالش پیدا و مشخص کردن محیط‌های بازی روبه‌رو می‌شویم. در فصل جدید، شاهد اضافه شدن کاراکترهایی به نقشه بازی هستیم که با گشت‌وگذار خود در محیط بازی می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید. تنها کافی است با سه کاراکتر صحبت و Bounty دریافت کنید. به‌عبارتی انجام اولین چالش با صحبت کردن با سایر کاراکترهای محیط، ارتباط مستقیمی دارد. از دیگر ویژگی‌های فصل Zero Point اضافه شدن یک Gold Bar در طول بازی برای بازیکن است. بازیکنان با انجام مأموریت‌ها، Bountyها، کشتن دشمنان و موارد مشابه می‌توانند این نوار را پر کنند. حال کافی است مدام به انجام فعالیت‌های ذکر شده بپردازید تا آخرین چالش را هم کسب کنید.

جایزه بگیرن فصل پنجم فورتنایت چپتر ۲

چالش‌های هفته دوم فورتنایت – Zero Point

پنج صندوق پستی را خراب کنید

Deliver a vehicle from Steamy Stacks to Pleasant Park

اسم چالش توضیحات

Destroy mailboxes

Plant the evidence in Catty Corner or Flush Factory از شواهد خود در Catty Corner یا Flush Factory استفاده کنید

با ماشین از محیط Steamy Stacks تا Pleasant Park را رانندگی کنید

Drive through Flaming Rings از داخل یک حلقه آتش با ماشین خود عبور کنید

Find clues in Pleasant Park, Holly Hedges, and Lazy Lake سرنخ‌های موجود در Pleasant Park، Holly Hedges و Lazy Lake را پیدا کنید

Destroy dog houses سه عدد خانه مخصوص به سگ را خراب کنید

در جریان هفته دوم، بازیکنان در اولین چالش هفتگی خود باید پنج صندوق پستی را خراب کنند. با ورود به محیط‌هایی که به شکل شهرک هستند، مثل Pleasant Park، می‌توانید صندوق پستی‌های مختلفی را پیدا کنید. در چالش رساندن یک ماشین از Steamy Stacks به Pleasant Park هم بازیکنان باید یک وسیله نقلیه را برداشته و محیط‌های ذکر شده را طی کنند. یادتان باشد که ابتدا باید از محیط Steamy Stacks شروع کنید. در چهارمین چالش، تنها کافی است با ماشین خود از وسط یکی از حلقه‌های آتشین داخل محیط عبور کنید.

نحوه قرار گیری حلقه‌ها به‌گونه‌ای است که به‌وضوح در نقشه فورتنایت قابل دیدن هستند و درنزدیکی بعضی از آن‌ها، سطوح شیب‌داری قرار داده شده که روند انجام این کار را ساده‌تر می‌کند. در آخرین چالش هم باید خانه‌های سگ‌ها را از بین ببرید که باز در محیط‌های به شکل شهرک بازی، می‌توانید این خانه‌های کوچک را پیدا کنید. 

چالش Find clues in Pleasant Park, Holly Hedges, and Lazy Lake

در زیر می‌توانید نحوه انجام این کار را مشاهده کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

چالش Plant the evidence in Catty Corner or Flush Factory

در زیر می‌توانید نحوه انجام این کار را مشاهده کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

مسترچیف در فورتنایت

چالش‌های هفته سوم فورتنایت – Zero Point

با سلاح اسالت رایفل یا SMG به سایر بازیکنان آسیب برسانید (میزان آسیب رسانی ۵۰۰)

Destroy Toilets

اسم چالش توضیحات

Damage players with Assault Rifles or SMGs

Headshot Damage to players with Pistols or Sniper Rifles با پیستول یا تک‌تیرانداز سایر بازیکنان را هدشات کنید (میزان آسیب رسانی ۲۰۰)

سه عدد سرویس بهداشتی را خراب کنید

Loot Chests in Craggy Cliffs, Holly Hedges, or Retail Row در یکی از سه منطقه Craggy Cliffs، Holly Hedges یا Retail Row هفت صندوق را باز کنید

Eliminations with Rare Weapons or greater سه نفر را حداقل با سلاح‌های Rare بازی از بین ببرید

Eliminations while in a vehicle یک نفر را درحالی‌که سوار وسیله نقلیه هستید، از بین ببرید

Loot Ammo Boxes in Salty Towers or Colossal Coliseum هفت جعبه مهمات را یکی از مناطق Salty Towers یا Colossal Coliseum از بین ببرید

چالش‌های هفته سوم، ساده‌تر از دو هفته پیشین است و بازیکنان آن‌چنان چالش خاصی را تجربه نخواهند کرد. در جریان اولین چالش، باید با یکی از سلاح‌های اسالت رایفل یا SMG به سایر بازیکنان آسیب وارد کنید. این در حالی است که چالش دوم هم آسیب وارد کردن به بازیکنان به واسطه‌ی پیستول و سلاح تک‌تیرانداز است. بااین‌تفاوت که در اینجا حتما باید بازیکنان را هدشات کنید. بعضی از محیط‌های بازی فورتنایت دارای سرویس بهداشتی است و در سومین چالش باید سه سرویس بهداشتی را از بین ببرید.

برای کسب چهارمین چالش، تنها کافی است وارد یکی از سه منطقه ذکر شده شوید و هفت صندوق را باز کنید. دراین‌میان اشاره کنم که حتما لازم نیست تمامی صندوق‌ها را از یک محیط جمع‌آوری کنید. در جریان کشتن بازیکنان با سلاح‌ ارزش Rare یا بالاتر، باید به‌سراغ سلاح‌هایی بروید که رنگ آن‌ها آبی، بنفش یا طلایی است. سپس سه نفر را بکشید تا چالش ذکر شده را کسب کنید. در ادامه، باید در یکی از وسیله نقلیه‌های بازی قرار بگیرید و یک نفر را بکشید. در آخرین چالش هفته سوم هم بازیکنان تنها کافی است در یکی از محیط‌های Salty Towers یا Colossal Coliseum، هفت جعبه مهمات را باز کنند. چالش‌های این هفته به‌گونه‌ای هستند که ازطریق حالت تیم رامبل، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.

مندلورین در بازی فورتنایت

چالش‌های هفته چهارم فورتنایت – Zero Point

یک نفر را در فاصله پنج متری از بین ببرید

Eliminations at full health and shields

اسم چالش توضیحات

Eliminations within 5m

Eliminations while below 50 health درحالی‌که نوار سلامت شما زیر ۵۰ است، یک نفر را بکشید

زمانی‌که شیلد و نوار سلامت شما ۱۰۰ درصد است، یک نفر را بکشید

Destroy enemy structures with a pickaxe سازه‌های ساخته شده توسط سایر بازیکنان را خراب کنید (۱۰ عدد)

Damage opponents with a pickaxe با تبر به سایر بازیکنان آسیب برسانید (میزان آسیب رسانی ۱۰۰)

Collect a tomato basket from a nearby farm یک سبد گوجه فرنگی را در نزدیکی مزرعه پیدا کنید

Ignite and dance at a Tomato Shrine near Pizza Pit or Pizza Food Truck در نزدیکی Tomato Shrine کامیون Pizza Food یا Pizza Pit برقصید

در هفته چهارم، بازیکنان باید به‌سراغ کشتن و آسیب رساندن سایر بازیکنان بروند. در جریان اولین چالش، باید یک نفر را در فاصله پنج متری خود، از بین ببرید. بهترین گزینه این است که سلاح شاتگان را برداشته و وارد حالت تیم رامبل شوید تا جدا از این چالش، چهار چالش بعدی را هم به‌سادگی کسب کنید. در دومین چالش هم باید یک نفر را در حالتی بکشید که نوار سلامت شما زیر ۵۰ است. این در حالی است که برای چالش سوم باید یک نفر را در حالتی بکشید که نوار سلامت و شیلد شما ۱۰۰ باشد. 

در ادامه، بازیکنان باید به سازه‌های ساخته شده توسط سایر بازیکنان آسیب وارد کرده و آن‌ها را خراب کنند. برای کسب این چالش باید ۱۰ سازه را خراب کنید. برای کسب پنجمین چالش هم باید با تبر خود به سایر بازیکنان آسیب وارد کنید. برای برداشتن سبد گوجه فرنگی، در شمال شرق منطقه Colossal Coliseum یک خانه کوچک وجود دارد که در آن می‌توانید سبد گوجه را پیدا کنید.

 چالش Ignite and dance at a Tomato Shrine near Pizza Pit or Pizza Food Truck

برای مشاهده‌ی نحوه انجام این ویدیو، تنها کافی است ویدیو زیر را مشاهده کنید.

دانلود ویدیو از آپارات

حضور کریتوس در بازی فورتنایت

چالش‌های هفته پنجم فورتنایت – Zero Point

سکه آبی دفن شده در Retail Row را پیدا کنید

Search chests or ammo crates

اسم چالش توضیحات

Find the buried Blue Coin in Retail Row

Dig up Gnomes from Fort Crumpet and Pleasant Part چهار عدد Gnomes در Fort Crumpet و Pleasant Park را حفاری کنید

۱۵ عدد صندوق یا جعبه مهمات را پیدا کنید

Collect Gnomes from Fort Crumpet and Holly Hedges چهار عدد Gnomes را از Fort Crumpet و Holly Hedges جمع‌آوری کنید

Bury Gnomes in Pleasant Park or Retail Row دو عدد Gnomes  دفن شده در Pleasant Park یا Retail Row را پیدا کنید

Deal damage within 10 seconds of resurfacing from sand در مدت زمان ۱۰ ثانیه پس از سر خوردن از روی شن‌ها، به بازیکنان آسیب برسانید (میزان آسیب‌رسانی ۱۰۰۰)

Deal damage while crouched درحالی‌که روی زمین نشسته‌اید، به سایر بازیکنان آسیب برسانید (میزان آسیب‌رسانی ۵۰۰)

چالش‌های این هفته به‌گونه‌ای هستند که بازیکنان باید به‌واسطه‌ی ویدیوهای قرار داده شده در انتهای متن، آن‌ها را پیدا کرده یا نحوه انجام این چالش‌ها را متوجه شوند. بااین‌حال در جریان چالش پیدا کردن ۱۵ صندوق یا جعبه مهمات، مهم نیست که در کدام یک از مناطق نقشه فورتنایت این کار را انجام می‌دهید، تنها باید ۱۵ صندوق یا جعبه مهمات را پیدا کنید. می‌توانید به‌سراغ هر دو گزینه بروید تا چالش ذکر شده در مدت زمان کمتری کامل شود. 

همچنین بازیکنان باید به‌سایر بازیکن‌ها هم آسیب برسانند. در محل کویری نقشه بازی، بخشی قرار داده شده تا کاربران بتوانند از روی شن‌ها سُر بخورند. حال در مدت زمان ۱۰ ثانیه پس از سرُ خوردن شما، باید به‌سایر بازیکنان آسیب برسانید. این کار را تا زمانی انجام دهید تا چالش ذکر شده کامل شود. این در حالی است که در جریان آخرین چالش هم باید به‌‌صورت نشسته به سایر بازیکنان آسیب برسانید.

چالش Find the buried Blue Coin in Retail Row

دانلود ویدیو از آپارات

چالش Dig up Gnomes from Fort Crumpet and Pleasant Part

دانلود ویدیو از آپارات

چالش Collect Gnomes from Fort Crumpet and Holly Hedges

دانلود ویدیو از آپارات

چالش Bury Gnomes in Pleasant Park or Retail Row

دانلود ویدیو از آپارات

نقشه فورتنایت

چالش‌های هفته ششم فورتنایت – Zero Point

سه عدد Fishing Holes را در مناطق Sharky Shell، Sweaty Sands و Flopper Pond از بین ببرید

Blow up Fishing Holes at Lazy Lake Island, Lake Canoe, and near Steamy Stacks

اسم چالش توضیحات

Blow up Fishing Holes at Sharky Shell, Sweaty Sands, or Flopper Pond

Destroy Motorboats سه عدد قایق موتوری را از بین ببرید

سه عدد Fishing Holes را در مناطق Lazy Lake، Lake Canoe و نزدیک Steamy Stacks از  بین ببرید

Catch Fish هفت عدد ماهی را بگیرید

Signal the Coral Buddies به مرجان و صدف‌ها سیگنال دهید

Destroy Boats هفت قایق را از بین ببرید

Destroy Fishing Rod Barrels هفت بشکه چوب ماهی‌گیری را از بین ببرید

Get Headshots هدشات بزنید (۲۰/۴۰/۶۰/۸۰/۱۰۰)

در جریان اولین چالش از هفته ششم، بازیکنان باید Fishing Holeهای مناطق ذکر شده را از بین ببرند. درواقع اگر دقت کرده باشید، در محیط‌های آبی قسمت‌هایی قرار داده شده همیشه ماهی‌ها در آن قسمت بیشتر هستند و مناطق مخصوصی برای ماهی‌گیری به‌حساب می‌آید. در چالش بعدی باید سه قایق موتوری را از بین ببرید. دراین‌میان اشاره کنم که قایق‌های معمولی هم در بازی قرار دارد که برای چالش ششم باید هفت عدد از آن‌ها را هم از بین ببرید.

همچنین مجددا باید Fishing Holeها را برای سومین چالش هم از بین ببرید، ولی این بار باید وارد محیط‌های متفاوتی شوید. در ادامه باید هفت عدد ماهی را بگیرید و بشکه‌های چوب ماهی‌گیری را خراب کنید. درواقع باید بشکه‌هایی را خراب کنید که در آن‌ها چوب ماهی‌گیری قرار داده شده است. در انتها هم باید به دشمنان هدشات بزنید، اما این چالش شامل مراحل متفاوتی است که در هر مرحله باید میزان آسیب‌رسانی مشخصی را به دشمنان وارد کنید. برای مثال در اولین مرحله، حداقل میزان آسیب‌ر سانی، ۲۰ است. 

چالش Signal the Coral Buddies

با تماشای ویدیو زیر، محل دقیق مرجان‌ها و صدف‌های دریایی را مشاهده خواهید کرد.

دانلود ویدیو از آپارات

سه کاراکتر فورتنایت در حال نگاه کردن به محیط‌های بازی

چالش‌های هفته هفتم فورتنایت – Zero Point

در یک بازی از دو خانه منطقه Slurpy Swamp دیدن کنید

Consume Shield Potions

اسم چالش توضیحات

Visit Houses in Slurpy Swamp in One Match

Collect Books from Holly Hedges and Sweaty Sands پنج کتاب را از داخل منطقه Holly Hedges و Sweaty Sands بردارید

سه عدد معجون پر کننده شیلد استفاده کنید

Destroy Slurp Barrels ۱۰ عدد از بشکه‌های Slurpy را از بین ببرید

Search Chests in Slurpy Swamp هفت عدد صندوق را در منطقه Slurpy Swamp باز کنید

Gain Max Shields in a Single Match در یک بازی نوار شیلد خود را به حداکثر برسانید

Damage Opponents in Vehicles به بازیکنان داخل ماشین آسیب برسانید (۵۰۰/۱۰۰۰/۱۵۰۰/۲۰۰۰/۲۵۰۰)

Eliminations with Zero Shield یک بازیکن را بدون اینکه شیلد داشته باشید، از بین ببرید

در هفته هفتم، شاهد چالش‌های ساده و راحتی هستیم. در اولین قدم باید وارد منطقه Slurpy Swamp شوید و از دو خانه قرار گرفته در این منطقه دیدن کنید. سپس ۱۰ بشکه را هم در این محیط از بین ببرید. البته چالش‌های منطقه Slurpy Swamp به همین دو چالش ختم نمی‌شود و باید هفت صندوق را هم در این محیط معروف باز کنید. در ادامه، از معجون‌های پر کننده شیلد استفاده کنید. استفاده از سه معجون یک چالش و پر کردن کامل نوار هم یک چالش دیگر را برای شما کامل خواهد کرد.

در جریان چالش آسیب رساندن به بازیکنانی که در داخل ماشین قرار دارند، باید در طی مراحل مختلف به آن‌ها میزان آسیب مشخصی را وارد کنید. در چالش جمع‌آوری کتاب، باید به دو منطقه ذکر شده بروید. در خانه‌های این مناطق، کتاب‌خانه‌هایی را می‌بینید که کنار آن‌ها یک کتاب روی زمین افتاده است. 

پرسش‌های متداول

چالش‌های فورتنایت چه جوایزی دارند؟

با انجام چالش‌های هفتگی فورتنایت، می‌توانید XP دریافت کنید و سطح خودتان را در بازی بالا ببرید. با رسیدن به سطوح بالاتر در بتل‌پس بازی، جوایز مربوطه را دریافت خواهید کرد که شامل مواردی مثل اسکین یا تجهیزات مختلف هستند.

آیا چالش‌های هفتگی فورتنایت محدودیت زمانی دارند؟

چالش‌های هر فصل از فورتنایت را می‌توانید تا پایان آن فصل انجام بدهید و برای مثال، با اضافه شدن چالش‌های هفته دوم، چالش‌های هفته اول از بین نمی‌روند. تنها با پایان هر فصل کل چالش‌های باقی‌مانده از آن از دسترس خارج خواهند شد.

آیا چالش‌های فورتنایت را فقط در حالت بتل رویال اصلی می‌توان دریافت کرد؟

کاربران می‌توانند به‌صورت تک‌نفره، یا با دوستان خود در همان حالت اصلی فورتنایت مشغول کسب چالش‌ها شوند، اما در حالت کلی محدودیتی برای شما درنظر گرفته نشده است و در سایر حالت‌های زمانی یا تیم رامبل هم می‌توانید چالش‌های هفتگی فورتنایت را کامل کنید.