آنر به فعالیت رسمی خود در ایران پایان داد

آنر به فعالیت رسمی خود در ایران پایان داد

روز گذشته، مدیران آنر در ایران با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های مجازی، از پایان همکاری خود با این برند خبر دادند. ظاهرا آنر به حضور رسمی خود در ایران پایان داده؛ البته آنر هنوز رسما درباره‌ی این موضوع اظهارنظری نکرده است. تغییر روال همکاری آنر با ایران به‌دنبال جدا شدن هواوی، شرکت مادر این برند، اتفاق افتاده است.

آبان‌ماه اعلام شد هواوی برند آنر را فروخت. درحقیقت، محدودیت‌های زیاد ناشی از تحریم‌های آمریکا باعث شد هواوی یکی از زیرمجموعه‌های بزرگش را به شرکت تازه‌تأسیسی به‌ نام Shenzhen Zhixin New Information Technology Co بفروشد.

در چند سال گذشته، دولت ایالات متحده همواره هواوی را به سرقت مالکیت معنوی شرکت‌های غربی و همکاری با حزب کمونیست چین متهم می‌کرد و درنهایت اوایل سال گذشته، با وارد‌کردن هواوی به فهرست سیاه سازمان‌ها و افراد و شرکت‌های تهدید‌کننده‌ی امنیت ملی آمریکا‌، تحریم‌های سختی علیه این شرکت چینی وضع کرد.

مقاله‌های مرتبط:

برند آنر که سال ۲۰۱۳ تأسیس شد، اکنون سالانه ۷۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند راهی بازار می‌کند و برای عرضه‌ی ۱۰۰ میلیون گوشی در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده است. بر‌اساس آمار سامانه‌ی همتا نیز، آنر در سال گذشته‌ی میلادی ۲۷۱ هزار دستگاه تلفن‌همراه در ایران فروخته و بر‌این‌اساس، سهمی ۲ درصدی از میزان واردات موبایل را در‌اختیار دارد.

حال به‌نظر می‌رسد با پایان فعالیت رسمی آنر در ایران، این برند نیز راهی همانند شرکت‌های نوکیا و سامسونگ و ال‌جی را آغاز کند و در سایه در کشورمان فعالیت کند. البته افرادی که تاکنون محصولات آنر یا هواوی را در ایران خریده‌اند، خدمات پس از فروش را از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی گارانتی دریافت خواهند کرد و از این بابت نگرانی‌ای وجود نخواهد داشت.