آپدیت اندروید ۱۱ به طور غیررسمی برای گلکسی S2 سامسونگ عرضه شد

آپدیت اندروید ۱۱ به طور غیررسمی برای گلکسی S2 سامسونگ عرضه شد

گوشی هوشمند گلکسی اس ۲ | Galaxy S II دومین گوشی سری گلکسی اس سامسونگ بود که به عنوان جانشین اولین گوشی سری گلکسی S تقریبا ده سال پیش و در ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ (۱۳ فوریه سال ۲۰۱۱) و در جریان برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل توسط این شرکت معرفی شد.

این گوشی سامسونگ با اندروید ۲٫۳ معرفی و تا آپدیت اندروید آبنبات ۴٫۱٫۲ را دریافت کرد. اگر چه این خبر شاید کمی عجیب به نظر برسد اما کاربران این گوشی به‌رغم گذشت ۹ سال می‌توانند آپدیت اندروید ۱۱ را بر روی این گوشی تجربه کنند!

اینکه بدانیم گلکسی S2 به‌رغم گذشت ۹ سال از زمان عرضه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ می‌تواند به اندروید ۱۱ آپدیت شود تعجب آور است اما بعید می‌دانم که انتظار داشته باشید که این آپدیت به طور رسمی توسط سامسونگ عرضه شده باشد!

گلکسی S2 سامسونگ

در واقع آپدیت اندروید ۱۱ گلکسی S2 به‌طور غیررسمی برای این دستگاه آماده شده و نتیجه پورت کردن سیستم عامل  LineageOS 18.1 توسط برخی کاربران انجمن توسعه‌دهندگان XDA است. لینیج ‌او اس | LineageOS یک سیستم عامل آزاد متن باز برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، بر اساس پلت فرم تلفن همراه اندروید است

این نسخه پورت شده از اندروید ۱۱ برای گلکسی S2 از آنجایی که با Isolated Recovery یا (IsoRec)سازگار است می‌تواند مستقیما از طریق Odin بر روی گوشی نصب شود اما کاربران ناگزیرند برای انجام پروسه‌ی نصب حافظه داخلی را حذف و مجددا پارتیشن‌بندی کنند.

این طور که توسعه‌دهندگان  XDAمی‌گویند پورت رام تنها با گوشی‌های گلکسی S2 مدل  GT-I9100سازگار است و در عین حال تا به‌حال نمایشگر، وای فای، دوربین و بخش صوتی به خوبی با این آپدیت کار می‌کنند. اما بخش اتصال به شبکه هنوز جای کار دارد و کاربران فقط می‌توانند تماس ورودی داشته باشند و از تماس خروجی محروم‌اند. جی پی اس، پخش رادیویی، اسکرین کست و دیگر ویژگی‌ها نیز هنوز کار نمی‌کنند.

در هر صورت دارندگان این گوشی می‌توانند اخرین نسخه اندروید که حتی هنوز برای بسیاری از گوشی های هوشمند پرچمدار تازه به بازار آمده ارایه نشده را دریافت کنند. اگر شما هم از دارندگان این گوشی هستید وآنرا بلا استفاده در کشوی میز خود رها کرده‌اید شاید بد نباشد آپدیت اندروید ۱۱ را با این روش روی آن امتحان و تجربه کنید.