اجلاس مهم AFC؛ دخالت افراد ثالث در فوتبال 

اجلاس مهم AFC؛ دخالت افراد ثالث در فوتبال 

کد خبر: ۱۷۰۸۸۰۳/۳۴ زمان: ۱۱:۴۵   1399/06/29 بازدید: ۲,۳۳۹

با توجه به شیوع ویروس کرونا اینروزها همه فعالیت های کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود. 

به گزارش “ورزش سه”، بر اساس اعلام AFC دومین اجلاس کمیته فدراسیون ها نیز از طریق ویدئو کنفرانس و ۲۹ سپتامبر برگزار می شود و ابراهیم شکوری نماینده فدراسیون فوتبال ایران در این اجلاس خواهد بود. در این ویدئو کنفرانس اعضاء در خصوص مسایل مختلف با هم صحبت می کنند که یکی از موضوعات دخالت افراد ثالث در فوتبال است؛ موضوعی که به زعم فیفا – فدراسیون فوتبال ایران هم درگیر آن است و به همین بهانه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را به حالت تعلیق در آورده است. البته اینطور نیست تنها فدراسیون فوتبال ایران درگیر این موضوع باشد. حتی چندی پیش فیفا به همین بهانه فدراسیون فوتبال کویت را تعلیق کرده بود. 

باید به این نکته مهم هم اشاره کرد دولتی ها دخالت در اداره فوتبال ایران را رد می کنند؛ به تازگی قوه قضاییه به بهانه قرارداد مارک ویلموتس قصد داشت ۸ مدیر فوتبال ایران را دادگاهی کند که با نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران روند رسیدگی به این پرونده متوقف شده است. این موضوع همان طور که اشاره شد موجب تعلیق برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در ایران شده است. 

از مواردی که در این نشست بدان اشاره و در مورد آن صحبت خواهد شد این ها هستند: 

*تایید سیاستها و روندهای فدراسیونهای عضو ای اف سی که در جایزه سالانه کنفدراسیون شرکت دارند
*تعامل با فدراسیونهای ملی عضو و فدراسیونهای منطقه ای
*معیارها برای درخواست عضویت فدراسیونهای منطقه ای در صندوق AFAP (صندوق فدراسیونهای منقطه ای ای اف سی)
*بروشور درباره دخالت های طرف ثالث ( یادداشت توجیهی درباره دخالت طرف ثالث)

ممکن است در این نشست مسایل مختلفی از سوی اعضاء مطرح و دباره آن صحبت شود. هم چنین در پایان این نشست تاریخ نشست بعدی اعلام خواهد شد.