از نیمه اول پیکان تعریف نکنم، بی انصافی است؛/ نویدکیا: درست یا نادرست بودن پنالتی اصلاً مهم نیست

از نیمه اول پیکان تعریف نکنم، بی انصافی است؛/ نویدکیا: درست یا نادرست بودن پنالتی اصلاً مهم نیست

به گزارش “ورزش سه”، محرم نویدکیا سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش برابر پیکان تهران در هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، گفت: ۲۳ دی ماه سالروز تأسیس کارخانه فولاد مبارکه را به تمام کارمندان، کارگران و مدیرعامل کارخانه  فولاد مبارکه تبریک می‌گویم و از آقای عظیمیان که در چند سال گذشته به سپاهان کمک کرده و شرایط ایده‌آلی برای باشگاه فراهم کرده است تشکر می‌کنم. من مثل کسانی نیستم که چیزی نباشد و تعریف کنم. ایشان واقعا در حال خدمت به سپاهان هستند و امیدوارم به حمایت خود از باشگاه سپاهان ادامه دهند تا وضعیت سپاهان روز به روز بهتر شود.

نویدکیا سپس به اتفاقات بازی پرداخت و عنوان کرد: نیمه اول خیلی خوبی نداشتیم و توپ‌های زیادی را در مرکز زمین از دست دادیم، به خصوص در زمانی که پیکان پرسینگ انجام می‌داد. حتی با اینکه در نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر از این پیکان پیش افتادیم، این تیم در این نیمه بازی بهتری انجام داد و بازیکنان پیکان به ما اجازه بازی‌سازی نمی‌دادند. کارشان در نیمه اول خیلی خوب بود. در نیمه دوم نسبتاً بهتر شدیم اما روی پنالتی گل خوردیم که درست یا نادرست بودن پنالتی اصلاً مهم نیست. برای من جای خوشحالی دارد که تیمم توانست برابر تیمی مانند پیکان که در سازماندهی دفاعی بسیار خوب است، پس از تساوی یک-یک خیلی خوب به بازی برگشت و موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد تا به گل دوم رسید. پس از گل دوم سه، چهار موقعیت ایده‌آل گلزنی داشتیم و باز هم باید خدا را شکر کنیم که توانستیم ۳ امتیاز بازی را کسب کنیم اما انتظار من از بازیکنانم بسیار بیشتر است چون فوتبالیست‌های خوبی در اختیار دارم که انتظار داریم بیش از این‌ها به تیمشان کمک کنند.

از محرم نویدکیا در مورد فاصله زمانی ۱۰ روزه تا بازی بعدی سپاهان پرسیده شد و او به این سوال اینطور واکنش نشان داد: از روز اولی که سرمربیگری سپاهان را بر عهده گرفتم با تمام همکاران، مدیران تیم و مسئولان باشگاه صحبت کردم. آدمی نیستم که دنبال بهانه بگردم و اگر فدراسیون ۱۰ روز یک‌بار برای ما بازی می‌گذارد این ما هستیم که باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم. درست است که اگر فاصله میان بازی‌های یک تیم بیش از ۷ روز باشد نگه داشتن بازیکنان در وضعیت آمادگی مطلوب سخت است. تیم‌هایی هم هستند که فاصله مسابقات‌شان بیشتر از اینها است و طبیعی است که از وضعیت ایده‌آل خود خارج شوند، اما برنامه‌ریزی ما مربیان باید دقیق‌تر باشد تا وضعیت بهتری برای تیم خود فراهم کنیم.

نویدکیا در مورد مصدومیت سروش رفیعی که زننده گل اول این تیم بود، بیان کرد: در رختکن با هم صحبت کردیم. فکر نمی‌کنم مصدومیت او پیچیده باشد اما باید تا فردا صبر کنیم تا پزشکان تیم وضعیت این بازیکن را کامل بررسی کنند، اما فکر نمی‌کنم آسیب‌دیدگی سختی باشد.

سرمربی سپاهان سپس در واکنش به این سوال که راهکارش برای گل کردن موقعیت های تیمش چیست، اینطور توضیح داد: به نظر من وقتی تیمی می‌تواند موقعیت‌سازی کند یعنی کار خود را درست انجام می‌دهد. اینکه برخی موقعیت‌ها گل نمی‌شود یا بازیکنان نمی‌توانند به درستی از آنها استفاده کنند، کمی به مسائل روحی و روانی نیز برمی‌گردد. به خاطر اینکه سپاهان همیشه جزء مدعیان بوده و هم انتظار دارند تمام بازی‌های خود را ببرد و زمانی که در رده سوم، چهارم یا پنجم است برای تیم سخت است و فکر می‌کنم اگر بازیکنان استرس نداشته و با آرامش بازی کنند می‌توانند از موقعیت‌های گلزنی خود هم استفاده کنند.

بخش بعدی صحبت های محرم نویدکیا در رابطه با دو موقعیتی بود که محبی از دست داد و عنوان کرد: البته محمد محبی یکی دو موقعیت گلزنی را از دست داد چون دارد کم‌کم به شرایط ایده‌آل خود برمی‌گردد و انتظاری جز این از او ندارم. می‌دانم هرچه جلوتر برویم که وضعیت این بازیکن روز به روز بهتر می‌شود. به نظر من فوتبالیستی که می‌تواند برای خود و تیمش موقعیت خلق کند کارش را خوب انجام می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال بخش پایانی صحبت هایش را به نمایش تیم پیکان در نیمه اول اختصاص داد و اینطور حرف هایش را خاتمه داد: در کشور ما مرسوم است که مربیان بازنده به مربیان برنده تبریک می‌گویند اما واقعاً دوست داشتم به تیم پیکان برای بازی خوبی که در نیمه نخست انجام داد تبریک بگویم. اگر این را نمی‌گفتم احساس می‌کردم در حق تیم پیکان بی‌انصافی کرده‌ام.