اپل بیش از پانصد میلیون دستگاه آیپد در یک دهه گذشته فروخته است

اپل بیش از پانصد میلیون دستگاه آیپد در یک دهه گذشته فروخته است

تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل شب گذشته و در جریان برگزاری رویداد آنلاین Time Flies و معرفی محصولات جدید این شرکت اعلام کرد که این شرکت در یک دهه گذشته تاکنون ۵۰۰ میلیون دستگاه آیپد را در سراسر دنیا به فروش رسانده است.

اپل شب گذشته دو تبلت آیپد جدید را معرفی کرد. نسل هشتم آیپد با نمایشگر ۱۰٫۲ اینچی و آیپد ایر جدید، دو تبلت جدید اپل بودند که شب گذشته معرفی شدند.

اپل همزمان با معرفی این محصولات اعلام کرد که در یک دهه گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه آیپد را به فروش رسانده است. این موضوع توسط تیم کوک مدیر عامل این شرکت اعلام شد.  در این مراسم علاوه بر دو تبلت جدید آیپد، شاهد رونمایی از دو ساعت هوشمند اپل واچ ۶ و اپل واچ SE بودیم.

این نخستین بار است که اپل اعلام کرده است چند دستگاه آیپد را به فروش رسانده است. این شرکت از سال ۲۰۱۸ میزان فروش آیفون، آیپد و مک را در گزارش‌های خود اعلام نمی‌کند.

آیپد نسل هشتم از نمایشگری ۱۰٫۲ اینچی استفاده می‌کند و به تراشه A12 مجهز شده است. این تراشه سال گذشته در آیپد ایر و آیپد مینی استفاده شده بود. آیپد ایر جدید نیز از تراشه A14 Bionic استفاده می‌کند و طراحی آن مشابه با آیپد پرو است.

منبع theverge