این افسر پلیس به جای دستگیر کردن این دو زن که چیزی از فروشگاهی سرقت کرده بودند، به آنها کمک کرد تا خرید کریسمس انجام بدهند

این افسر پلیس به جای دستگیر کردن این دو زن که چیزی از فروشگاهی سرقت کرده بودند، به آنها کمک کرد تا خرید کریسمس انجام بدهند

از افسر پلیس-مت لیما- خواسته بودند که به فروشگاهی در ماساچوست برود و قضیه‌ای را پیگیری کند.

در این فروشگاه روز ۲۰ دسامبر، مچ دو مشتری زن را گرفته بودند. آنها در یک باجه که به سبک برخی فروشگاه‌های فرنگی، خود مشتری‌ها برچسب قیمت کالاها را اسکن می‌کنند، عمدا برخی از بسته‌ها را اسکن نکرده بودند و می‌خواستند با آنها خارج شوند.

مت لیما هم احضار شده بود تا موضوع را بررسی کند. افسر پلیس می‌توانست تازگی صورت جلسه‌ای بنویسد و آنها را توقیف کند. اما این افسر که خودش دو دختر کوچک داشت، ترجیح داد کمی پای صحبت دو زن بنشیند تا ببیند چرا این کار کرده‌اند. معلوم شد که یکی از خانم‌ها علیرغم اینکه به سختی کار می‌کند از عهده مخارج برنمی‌آید و بسته‌ای که برداشته برای شام کریسمس کودکانش بوده است.

افسر پلیس باز کالاهای آنها را چک کرد و دید فقط غذا برداشته‌اند. مشخص بود که خانواده‌ای محتاج هستند.

تبلیغ:
دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

پس شخصا تصمیم گرفت که به جای اینکه وظیفه  روتین را انجام بدهد، یک کارت هدیه ۲۵۰ دلاری بخرد و به دو زن بدهد تا مایحتاج خود را آبرومندانه از فروشگاه دیگری بخرند.

این خبر، جزو اخبار خوب شبکه CNN منتشر شده بود.

نتیجه اخلاقی اینکه گاهی به جای نالیدن از وضعیت زمانه، می‌توانیم خودمان قدمی برداریم که می‌تواند به سادگی خرید یک وعده غذای گرم برای خیابان‌خواب‌ها یا هدیه کوچکی به یک کودک کار در سر چهارراه‌ها یا اصلا تسهیل کار نیازمندی باشد.

منبع cnn