با پشتوانه پدرم مربی شهرخودرو نشدم/ مهدی رحمتی: این صحبتها زشت و زننده است

با پشتوانه پدرم مربی شهرخودرو نشدم/ مهدی رحمتی: این صحبتها زشت و زننده است

به گزارش “ورزش سه”، رحمتی در شرایطی وارد برنامه فوتبال برتر شد که امیر قلعه نویی به عنوان مهمان حضوری در استودیو حضور داشت که با دیدن تصویر رحمتی روی اسکرین پشت سر محمدحسین میثاقی با لبخند از او استقبال کرد و متلکی هم بابت پیر شدن، نثار او کرد.

رحمتی هم که با قلعه نویی گرم گرفته بود، در دو بخش صحبت هایی را مطرح کرد که بخش زیادی از آن به مسائل رخ داده پیش از دیدار دیروز بر میگشت. ضمن اینکه احسان اصولی رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی هم شب گذشته مصاحبه نسبتا تندی علیه مدیریت و نحوه اداره باشگاه شهرخودرو انجام داده بود در هر صورت رحمتی ضمن اینکه درباره خودش و دوران مربیگری اش پس از سالها بازیگری صحبت کرد، به این انتقادات پاسخ داد.

* شهرخودرو را خیلی تنها دیدم
تیم شهر خودرو متعلق به استان خراسان، مشهد و مردم خوب مشهد است و تنها نماینده استان خراسان رضوی در لیگ برتر محسوب می ‌شود. من دیروز این تیم را خیلی تنها دیدم. مگر می ‌شود یک تیم را برای یک بازی خانگی به ورزشگاه و برای امضای یک قرارداد راه ندهند؟ رئیس هیئت فوتبال استان خراسان آقای اصولی یک ساعت قبل از مهم ‌ترین بازی تیم مصاحبه کردند و گفتند که شهر خودرو مشکل مالی دارد و تیم ما را از لحاظ ذهنی و روحی روانی به هم ریخت. آقای اصولی اولین کسی بود که در مشهد با او جلسه داشتم و با ایشان صحبت ها و جمع‌بندی خوبی با هم داشتیم. چون ما مشکل زمین تمرین داشتیم و علاقه مند بودیم در زمین تمرین استادیوم امام رضا (ع) تمرین کنیم، ایشان قرار شد با شهردار محترم مشهد رایزنی هایی را انجام دهند و از لحاظ هزینه ای کمک حال ما باشند تا زمین تمرین را در اختیار داشته باشیم. 

* آنها به دنبال مطالبه ۳۰ ساله مشهد از رحمتی و حمیداوی هستند
صحبت‌های ما به همان‌ جا ختم شد و هفته به هفته، توئیت‌های دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی را در فضای مجازی می ‌دیدیم که به دنبال مطالبه ۳۰ ساله استان خرسان از شخص مهدی رحمتی و شخص فرهاد حمیداوی بود. حسین بادامکی، آخرین بازیکن استان خراسان است که در سطح اول فوتبال کشور بازی کرده است و اکنون کنار ماست. بادامکی هشت سال است که فوتبال را کنار گذاشته؛ یعنی حداقل در ۲۰ سال گذشته هیچ بازیکنی از خراسان و مشهد، به سطح اول تیم ملی راه پیدا نکرده است.
دوستان این مطالبه را از رحمتی طی شش ماه و حمیداوی طی یک سال و نیم دارند، اما این دوستان باید ببینند خودشان در سطح استان چه کرده‌اند که به دنبال استعداد و بازیکن های مشهدی و بومی هستند. دیروز چهار بازیکن بومی در تیم ما بازی کرد. بازیکنان بومی ما از جمله محمد محمدزاده، حسین مهربان، علی نعمتی، سعید جلالی راد و امیرحسن جعفری از بازیکنان بومی هستند که نمی شود یک روزه آنها را در لیگ برتر بازی داد.

* برای بازی دوستانه باید از استان خارج شویم
اگر ما بخواهیم یک بازی دوستانه در شهر مشهد انجام بدهیم، اکنون یک تیم لیگ یکی در سطح استان نیست که با آن بازی تدارکاتی کنیم و برای دیدارهای دوستانه به شهرهای اصفهان یا تهران سفر کردیم. این مشکلات در استان خراسان است. همه ما متعلق به استان خراسان و شهر مشهد هستیم و با مسئولان استان روبروی هم نیستیم. روز اولی که با آقای اصولی صحبت کردم، از ایشان درخواست کردم که کنار هم باشیم و روز به روز کمک کنیم تا اتفاق خوبی برای شهرخودرو رخ بدهد.

* طی یک برنامه ۳ ساله، به جام می رسیم
طبق برنامه سه ساله‌ای که خدمت حمیداوی ارائه کردیم، کسب یک جام را برای سال سوم در نظر داریم که امیدوارم به این سمت پیش برویم. سه سال فرصت داریم بازیکنان بومی را به جمع خودمان اضافه کنیم و من حتی در لیگ قهرمانان آسیا به امیرحسن جعفری که بازیکن امید ما بود، بازی دادم. مربیان قبلی به این بازیکنان در لیگ برتر هم فرصتی ندادند. فکر نمی ‌کنم تیمی برای ۲۰۰ میلیون تومان مشکل مالی داشته باشد و این صحبت‌ها خیلی زشت و زننده است.

تیم ما در ابتدا مشکل امضای قرارداد داشت. من کارت سرپرستی تیم را گرفته بودم و برگه‌ هایی را امضا کردم که سپس مشکلی ایجاد نشد. ابتدای فصل همه بازیکنان از شهر خودرو جدا شدند. آنها سال‌ها برای تیم بازی کرده بودند و حق داشتند به تیم‌های بزرگتر و بعد به تیم ملی برسند. دیدگاه آنها باید افق دور باشد.

* به همه بازیکنانم ایمان دارم
همه بازیکنان جدید هم با نظر من جذب شدند و به آنها ایمان و اعتقاد دارم. از آنها بخاطر بازی خوب مقابل سایپا تشکر می ‌کنم و در این مسابقه به معنای واقعی یک تیم بودیم. با همه اتفاقاتی که رخ داد، در رختکن احساس کردیم فقط خودمان هستیم و خودمان و با جان و دل بازی کردیم و توانستیم بازی را ببریم. به گفته کادر فنی سایپا اگر عملکرد درخشان اکبرمنادی  دروازه‌بان این تیم نبود، با نتیجه خیلی بهتری برنده بازی می شدیم.

* برای شروع مربیگری، چه جایی بهتر از مشهد؟
من باید مربیگری را از یک جا آغاز می ‌کردم. سال گذشته نه با قرارداد میلیاردی و نه با دیدگاه مالی به شهر خودرو آمدم و نه منفعتی داشتم؛ بلکه عِرق خاصی نسبت به مشهد دارم و سالیان سال هست که دوست داشتم در این شهر بازی کنم که این اتفاق فصل پیش رقم خورد. زمانی که پیشنهاد سرمربیگری شهر خودرو رسید، با حس خوب و لطف هواداران مشهدی با خود گفتم  برای آغاز مربیگری، چه جایی بهتر از مشهد و از کنار علی ‌ابن ‌موسی‌ الرضا (ع) و جایی که دوست دارم، کار مربیگری را آغاز کردم.

* اگر با من مشکل دارند، به شهرخودرو ضربه نزنند
مردم مشهد همیشه به تیم شهر خودرو لطف دارند و از تیم حمایت کرده‌اند، از مسئولان استانی خواهش می ‌کنم اگر با شخص مهدی رحمتی یا حمیداوی مشکل دارند، به تیم شهر مشهد و تنها دلخوشی مردم ضربه نزنند و لجبازی نکنند. باید کنار هم بایستیم و دست به دست هم بدهیم تا شهر خودرو را به جایگاه اصلی خود برگردانیم. ما از ابتدای لیگ مشکلات زیادی داشتیم، ۹ بازیکن ما به کرونا مبتلا شدند و بازیکن سرباز هم داشتیم و نتوانستند برای ما بازی کنند. با مشکلات زیادی روبرو بودیم و دیدارهای سخت ما پشت سر هم بود.

* بعد از بازی های سخت، پشت ما را خالی کردند
پس از اینکه بازی‌ها سبک شد، این دوستان پشت ما را خالی کردند اما خدا را شکر تیمم روسفید شد و سه امتیاز دیدار با سایپا را گرفتیم. روز به ‌روز بهتر می ‌شویم و در آینده نزدیک و نه چندان دور، جوانانی به فوتبال ایران معرفی می‌ کنیم که تحسین همه را در برداشته باشد. می ‌توانستم به باشگاه بگویم بازیکن چهار یا پنج میلیارد تومانی جذب کند، اما دوست نداشتم ‌بخاطر موفقیت خودم، به جوانان بومی پشت کنم و آنها را نادیده بگیرم.

* مدرک مربیگری رحمتی، معضل فوتبال ما شده است
اصولی گفته چرا اجازه داده شد رحمتی بدون مدرک سرمربی شود. باید بگویم در کشور و فوتبال ما چه چیزی سر جای خود قرار دارد که حالا همه مشکلات برطرف شده و اینکه رحمتی مدرک و سابقه مربیگری ندارد، معضل فوتبال ما شده است؟ مگر همه مربیان، مربی به دنیا آمدند؟ ۲۰ سال در سطح اول فوتبال ایران بودم و با بهترین مربیان کار کرده ام و این جَنَم را در خودم دیدم که می ‌توانم این کار را انجام دهم.

* اگر با من مشکل دارند، از شهرخودرو می روم
اگر با من مشکل دارند، حاضرم بخاطر هواداران بروم تا شهر خودرو لطمه نخورد و سهمیه برای مشهد بماند. مطمئن باشید جایگاه ما خیلی بهتر از این می ‌شود. کادر فنی ما را هم به اسم و هم به سابقه می ‌شناسید و می ‌دانید مربیان خوب و سالمی کنار هم کار می ‌کنیم. تلاش ما بر این است که جایگاه شهر خودرو خیلی بهتر از آن چیزی شود که دوستان در ذهن دارند. خیلی‌ها منتظر هستند شهر خودرو یک بازی نتیجه نگیرد تا توئیت بزنند و در فضای مجازی فضاسازی کنند.

* با پشتوانه پدرم سرمربی شهرخودرو نشده ام
من نه به پشتوانه پدرم به این سمت رسیدم و نه از جایی حمایت شدم. من مهدی رحمتی هستم و همه فوتبالدوستان سابقه من را می دانند. من حرفم را قطع می ‌کنم، اما اگر کارشکنی‌ ها ادامه داشته باشد، دفعه بعد بی ‌پرده حرف می‌زنم و برخی مسائل را بازگو خواهم کرد.