تی سی ال ادعای جاسوسی برای چین و با استفاده از تلویزیون‌های خود را رد کرد

تی سی ال ادعای جاسوسی برای چین و با استفاده از تلویزیون‌های خود را رد کرد

شرکت تی ‌سی ‌ال که یک برند شناخته شده چینی در زمینه تولید تلویزیون است، ادعاهای مربوط به نصب جاسوس‌افزار در تلویزیون‌هایش را رد کرده است. پیش از این موسسه امنیت داخلی ایالات متحده مدعی شده بود که تی سی ال با جاسوسی از کاربران خود، امکان دسترسی دولت چین به داده‌های کاربران آمریکایی‌اش را از طریق تلویزیون فراهم می‌کند.

طبق گزارش DigiTimes، تی سی ال تمامی این ادعاها را رد کرده است. این برند چینی در رد ادعای جاسوسی از کاربران خود می‌گوید که هنوز اطلاعات تحقیقات صورت گرفته در این مورد را دریافت نکرده است و محصولاتش فقط با سیستم‌عامل‌های تولید شده توسط روکو و گوگل به فروش می‌رسند.

تلویزیون تی سی ال

طبق اعلام تی سی ال این شرکت تمامی اقداماتش مطابق با دستورالعمل‌های این صنعت، قوانین عمومی، سیاست‌های فناوری، قوانین محلی و استانداردهای امنیتی است.

این برند چینی دز زمان شیوع ویروس کرونا شاهد افزایش فروش بوده است. صورت‌های مالی تی سی ال نشان می‌دهند که این برند ۷٫۲۴ میلیون تلویزیون را در سه ماه سوم سال ۲۰۲۰ به فروش رسانده است. این رقم به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۴٫۷ درصد و به نسبت مدت زمان مشابه ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۴۹٫۷ درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که بزرگترین بازار تی سی ال در کشورهای خارج از چین، ایالات متحده آمریکا است. هرچند تی سی ال در نیمه اول سال ۲۰۲۰ توانسته بود در آمریکا فروش بیش‌تری را به نسبت چین داشته باشد. در حال حاضر پنل های مورد نیاز تی سی ال توسط شرکت CSOT تامین می‌شود که یکی از زیرمجموعه‌های خود تی سی ال است.

منبع gizmochina