دل از اولین نمایشگر ۴۰ اینچی فوق عریض خود رونمایی کرد

دل از اولین نمایشگر ۴۰ اینچی فوق عریض خود رونمایی کرد

دل اولین مانیتور فوق عریض ۴۰ اینچی منحنی خود را با نام «UltraSharp 40» برای استفاده کاربران خانگی و اداری معرفی کرد. مانیتور جدید این شرکت برای انجام کارهایی مانند تولید محتوای ویدیویی کارایی فوق‌العاده خوبی دارد. علاوه بر مانیتور ۴۰ اینچی، این شرکت دو مانیتور دیگر ۵۵ و ۵۶ اینچی لمسی رونمایی کرد که قابلیت تشخیص همزمان ۲۰ فرمان لمسی را دارد.

مانیتور UltraSharp U4021QW با نمایشگر منحنی از رزولوشن ۵۱۲۰ در ۲۱۶۰ پیکسل (WUHD) بهره می‌برد. مانیتور جدید پهن‌تر از مانیتورهای معمولی ۴K است؛‌ هرچند مانند برخی نمایشگرهای مخصوص گیمینگ عرض چندان خوبی ندارد؛ اما برای مشاهده ویدیوهای ۴K با رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل بسیار مناسب است و ویدیو کاملا روی مانیتور فیت می‌شود.

مانتیور جدید دل با پوشش رنگ گسترده‌ای‌ که دارد، در نمایش رنگ‌ها عملکرد فوق‌العاده خوبی از خود نشان می‌دهد؛ هرچند شرکت دل در مورد پشتیبانی از HDR صحبتی مطرح نکرده است.

مانیتور UltraSharp 40 دل، شارژ ۹۰ وات را از طریق تاندربولت ۳ برای سیستم کامپیوتری فراهم می‌کند و کاربران می‌توانند از امکان انتقال سریع داده از طریق پورت‌های USB و RJ45 با سرعت مطلوب ۱۰Gbpsبهره ببرند. مانیتور جدید از تاریخ ۹ بهمن‌ماه با قیمت ۲۱۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

دل در حالی مانیتور جدید را با قیمت ۲۱۰۰ دلار قرار است به بازار عرضه کند که اپل مانیتور منحنی ۴۰ اینچی اپل پرو XDR‌ را با قیمت ۵۰۰۰ دلار در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

شرکت دل علاوه بر معرفی مانیتور جدید ۳۰ اینچی، دو محصول دیگر برای شرکت‌ها و کاربران اداری رونمایی کرده است. مانیتورهای ۵۵ و ۶۵ اینچی جدید دل با رزولوشن ۴K و نمایشگر لمسی تعاملی گزینه‌های مناسبی برای شرکت‌ها محسوب می‌شوند. مانیتور Interactive Touch دل با با قابلیت تشخیص همزمان ۲۰ دستور لمسی، به چندین کاربر اجازه می‌دهد به صورت همزمان و تقریبا با تاخیر صفر در زمان واقعی با مانیتور کار کنند.

هنوز قیمت این دو نمایشگر از سوی شرکت دل مشخص نشده است؛‌ اما فروش آنها از ۱۰ فروردین‌ماه آغاز خواهد شد.