دوربین سلفی هواوی میت ۴۰ پرو در صدر لیست بنچمارک DxOMark قرار گرفت

دوربین سلفی هواوی میت ۴۰ پرو در صدر لیست بنچمارک DxOMark قرار گرفت

بنچمارک DxOMark که یک بنچمارک محبوب در زمینه دوربین است به‌تازگی دوربین سلفی هواوی میت ۴۰ پرو را بررسی و رتبه نخست لیست خود را به آن اختصاص داده است. رتبه برترین دوربین سلفی گوشی‌های هوشمند برای هواوی میت ۴۰ با آزمایش و بررسی گوشی‌های هوشمند از چندین برند مختلف و مقایسه آن‌ها با محصول هواوی به دست آمده است.

میت ۴۰ پرو هواوی ار یک دوربین سلفی دوگانه استفاده می‌کند. این ماژول از یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی ۱/۲٫۸ اینچی و یک لنز فوکوس ثابت و سنسور ToF برای ثبت تصاویر به صورت بوکه تشکیل شده است.  مهندسین هواوی توانسته‌اند تنها با استفاده از یک دوربین ۱۳ مگاپیکس، عملکردی شگفت‌انگیز را به ثبت برسانند.

دوربین سلفی هواوی میت 40 پرو

نتایج بررسی دوربین سلفی هواوی میت ۴۰ پرو

دوربین سلفی Huawei Mate 40 Pro توانسته است امتیاز ۱۱۰ را از DxOMark کسب کند که آن‌ را در رده نخست قرار می‌دهد. این امتیاز به لطف عملکرد عالی در بسیاری از بخش‌ها و ایرادات خیلی کم به دست آمده است.

بنچمارک DxOMark می‌گوید که این دوربین حتی در شرایط کم نور نیز اکسپوژر مناسبی دارد و دامنه داینامیکی آن خوب است. این موضوع در محیط‌های با نور مناسب نیز به ثبت تصاویر باکیفیت کمک می کند،

خصوصا هنگامی که پس زمینه روشن‌تر از سوژه باشد. این دوربین سلفی در ثبت رنگ‌ها دقیق عمل می‌کند و در حالت شب تعادل سفیدی (white balance) مناسبی دارد. اگرچه لنز این دوربین فوکوس ثابت است، اما عملکرد آن در ثبت تصاویر بوک خوب است.

دوربین هواوی میت 40 پرو

دوربین سلفی این گوشی در نورپردازی سوژه در محیط‌های کم نور عملکرد مناسبی را ارایه می‌دهد. اگرچه این گوشی توانسته است در رتبه اول بهترین دوربین سلفی خودنمایی کند،

اما چند ایراد جزیی دارد. مشکل در عدم تطابق رنگ در برخی از مواقع و ایرادات مربوط به تعادل سفیدی رنگ پوست از جمله مشکلاتی هستند که دوربین سلفی پرچم‌دار هواوی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال حتی این موارد نیز در مقایسه با عملکرد عالی آن چندان به چشم نمی‌آید.

منبع gizmochina