دو نمونه اولیه گوشی‌های تاشو اپل از آزمون دوام فاکسکان سربلند بیرون آمده‌اند

دو نمونه اولیه گوشی‌های تاشو اپل از آزمون دوام فاکسکان سربلند بیرون آمده‌اند

سامسونگ و هواوی معدود شرکت‌های پیشتاز در عرصه‌ی تولید و عرضه‌ی گوشی هوشمند تاشو در جهان هستند اما حالا گزارش‌ها نشان می‌دهد اپل هم قصد دارد پا به این عرصه بگذارد و در همین راستا دو نمونه اولیه گوشی تاشو اپل توانسته‌اند از تست دوام شرکت فاکسکان سربلند بیرون بیایند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، یکی از دو نمونه اولیه گوشی تاشو اپل که در آزمایش دوام شرکت فاکسکان به عنوان بزرگترین تامین‌کننده شرکت اپل حاضر است، مدلی با نمایشگر دوم است شبیه به گلکسی زد فلیپ سامسونگ و دیگری شمایلی شبیه به گوشی گلکسی زد فولد ۲ سامسونگ دارد. بعبارتی دیگر یکی از دو مدل دارای مکانیزم تاشدن به شکل افقی و دیگری به‌طور عمودی است.

گوشی تاشو اپل

بنا بر این گزارش، هر دو نمونه اولیه گوشی تاشو اپل تاکنون تست مقاومت بدنه و نمایشگر شرکت فاکسکان را پشت سر گذاشته‌اند اما کار با آنها هنوز به پایان نرسیده و تنها قطعات قاب و نمایشگر تست شده‌اند که البته چالش برانگیزترین بخش تست بشمار می‌آید. در این گزارش همچنین آمده که اپل ارزیابی هر دو گوشی را شروع کرده و قرار است آنها را به نوبت به بازار عرضه کند.

شوربختانه هیچ گونه اطلاعی در خصوص زمان عرضه‌ در دست نیست اما احتمالا باید تا سال ۲۰۲۲ منتظر بمانیم. انتظار می‌رود از سیستم عامل  iOS/iPadOSبر روی این دو گوشی تاشو اپل استفاده شود تا همزمان دو قابلیت تبدیل شدن به تبلت و گوشی هوشمند را داشته باشند.

منبع Gizmochina