رسما تایید شد: سری گلکسی S21 سامسونگ در ۲۵ دی‌ماه معرفی می‌شود

رسما تایید شد: سری گلکسی S21 سامسونگ در ۲۵ دی‌ماه معرفی می‌شود

در چند هفته گذشته بخش عظیمی از مشخصات، تصاویر و ویدئوهای گوشی‌های سری گلکسی S21 سامسونگ فاش شده بود و زمان معرفی این سری نیز در کنار این موارد فاش شده بود. حالا شرکت سامسونگ بالاخره رسما زمان معرفی این سری را اعلام و در واقع آن را تایید کرد. بر این اساس روز بیست و پنجم دی‌ماه (۱۴ ژانویه) یکی از مورد انتظارترین گوشی‌های سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد.

مراسم گلکسی Unpacked سال ۲۰۲۱ به صورت مجازی برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود سامسونگ حداقل دو گوشی سری گلکسی اس ۲۱ را در این رویداد معرفی کند. همان طور که گفتیم تقریبا مشخصات کامل سه گوشی این سری در هفته‌های گذشته فاش شده اما سامسونگ در بیانیه رسمی خود هیچ اطلاعاتی درباره محصولاتی که معرفی خواهند شد در اختیار عموم قرار نداده است.

در تصویر رسمی که سامسونگ برای اعلام زمان معرفی رسمی منتشر کرده تنها ماژول دوربین این سری قابل مشاهده است. طراحی ظاهری این ماژول و مواد به کار رفته در ساخت آن یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ظاهری گلکسی اس ۲۱ سامسونگ در مقایسه با نسل گذشته است.

سامسونگ مراسم Unpacked را امسال زودتر برگزار خواهد کرد

سامسونگ امسال کمی سنت خود در مورد معرفی پرچم‌دارانش را تغییر داده و زودتر شاهد معرفی سری گلکسی اس ۲۱ خواهیم بود. دلیل این اتفاق رسما توسط سامسونگ توضیح داده نشده اما موارد مختلفی ممکن است در این تصمیم تاثیرگذار بوده باشند.

ممکن است قصد سامسونگ از این کار رقابت بهتر با رقبایش باشد. در کنار نزدیک‌تر بودن تاریخ معرفی سری گلکسی S21 به سری آیفون ۱۲، در هفته‌های گذشته دیگر رقبای سامسونگ نیز مانند هواوی و شیائومی جدیدترین گوشی‌های خود را معرفی کرده‌اند.

هواوی دو عضو جدید خانواده نوا را معرفی کرد و شیائومی نیز نخستین پرچم‌دار خود برای سال جدید میلادی یعنی می ۱۱ را معرفی کرده است. این شرکت همچنین در دو ماه آینده نسخه پرو این گوشی را نیز معرفی خواهد کرد و رقابت داغ‌تر خواهد شد.

در کنار این موضوع، با وجود درز حجم بالایی از اطلاعات درباره این سری، به نظر نمی‌رسد تاخیر در معرفی گلکسی اس ۲۱ اقدام هوشمندانه‌ای باشد؛ اگر سامسونگ همین حالا نیز این سری را معرفی کند با وجود درز مشخصات کامل و قیمت گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۱ پلاس و بررسی ویدئویی گلکسی اس ۲۱ پلاس حرف زیادی برای گفتن نخواهد داشت.

معرفی سری گلکسی S21 سامسونگ که حالا از قلم اس پن نیز پشتیبانی می‌کند می‌تواند اتفاق بسیار مهمی برای سامسونگ و دنیای گوشی‌های هوشمند باشد. احتمال دارد سامسونگ در مراسم Unpacked سال ۲۰۲۱ بالاخره زمان پایان تولید سری گلکسی نوت را نیز اعلام کند.

سامسونگ رویداد آنپکد سال ۲۰۲۱ را روز ۲۵ ماه برگزار خواهد کرد و می‌توانید پوشش لحظه‌ای این رویداد را از فارنت دنبال کنید.