رکورد تعداد تماس‌های تصویری و صوتی واتساپ در شب سال نوی میلادی شکسته شد

رکورد تعداد تماس‌های تصویری و صوتی واتساپ در شب سال نوی میلادی شکسته شد

معمولا جشن سال نو زمانی برای گفتگو با خانواده، دورهمی‌ها و کمی دور شدن از فضای مجازی است اما امسال بدون شک یکی از عجیب‌ترین سال‌ها در چند دهه اخیر بوده است. همه‌گیری ویروس کرونا در جهان باعث شد رفت و آمدهای خانوادگی از همیشه کمتر شود و در مقابل استفاده از پیام‌رسان‌ها شدیدا بالا برود. همین اتفاق باعث شد رکورد بیشترین تعداد کاربران همزمان برنامه واتساپ همزمان با جشن سال نوی میلادی سال ۲۰۲۰ به ثبت برسد.

رکورد تاریخی واتساپ در شب سال نو میلادی

واتساپ رسما اعلام کرده که  1.4 میلیارد تماس تصویری و صوتی فقط در روز و شب سال نو انجام شده و این بیشترین تعداد تماس‌های ثبت شده در طول یک روز در تاریخ این پیام‌رسان است.

هر چند بالا رفتن آمار استفاده از واتساپ در جشن سال نو تا حدی عادی است اما بنا بر آمار، در مقایسه با سال گذشته، امسال تعداد تماس‌های ثبت شده در سال نو ۵۰ درصد بیشتر شده است.

جشن سال نو برای دیگر زیرمجموعه فیسبوک، یعنی فیسبوک مسنجر نیز روز شلوغی بود و در مقایسه با دیگر روزها، تماس‌های تصویری گروهی دو برابر شده بود.

همچنین در شب سال نوی میلادی حدود ۵۵ میلیون پخش زنده یا همان لایو نیز در محیط فیسبوک و اینستاگرام صورت گرفت.

یکی از مدیران بلندپایه فیسبوک، کیتلین بنفورد در این خصوص اعلام کرد:
در ماه مارس سال ۲۰۲۰ که روزهای اولیه همه‌گیری ویروس کرونا در جهان شاهد رشد شدید ترافیک سرویس‌های فیسبوک بودیم که تا ماه‌ها ادامه پیدا کرد و باعث می‌شد ترافیک فیس‌بوک و زیرمجموعه‌هایش در مقایسه با روز سال نو چندین برابر کمتر به نظر برسد. تیم‌های مهندسی فیسبوک با هم کار کردند تا با تلاشی بی‌سابقه، زیرساخت‌ها را بهبود ببخشد.

همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ باعث شد بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای کوچک و بزرگ دچار ضرر هنگفتی شوند اما در کنار همه این ضررها، پیام‌رسان‌ها، برنامه‌های تماس تصویری و صوتی گروهی و محیط‌های برگزاری کلاس‌ها و سمینارهای آنلاین توانستند مخاطبان بسیار زیادی به دست آورند.

سرویس‌هایی مانند ادوبی کانکت و زوم که در گذشته تعداد کمی از آن‌ها استفاده می‌کردند حالا یکی از مهم‌ترین ابزارهای برگزاری وبینارها و کلاس‌ها هستند.

برنامه‌هایی مانند واتساپ، تلگرام، اسکایپ و … نیز در روزهایی که خانواده‌ها و دوستان کمتر یکدیگر را می‌بینند به گزینه‌ اول بسیاری از افراد برای برقراری ارتباط تبدیل شده‌اند و حالا علی‌رغم کاهش درامد بسیاری بسیاری از کسب و کارها، این شرکت‌ها روزهای فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کنند.