سامسونگ قلم هوشمند جدید اس پن پرو را معرفی کرد

سامسونگ قلم هوشمند جدید اس پن پرو را معرفی کرد

تقریباً یک چیز مهم که در روز رونمایی از سری گلکسی S21 به خوبی دیده نشده، این بود که سامسونگ دو قلم هوشمند جدید اس پن را به بازار عرضه می‌کند که یکی از آنها قلم هوشمند اس پن پرو است.

قلم هوشمند جدید اس پن پرو

گوشی گلکسی S21 اولترا سامسونگ از هر دو قلم هوشمند جدید پشتیبانی می‌کند و در واقع شما می‌توانید از هر قلم اس پن فعلی یا قدیمی در این گوشی پرچمدار جدید سامسونگ استفاده کنید.

این یعنی حتی اگر یک گوشی گلکسی نوت قدیمی دارید که از قلم اس پن آن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از این قلم در گوشی گلکسی S21 اولترا استفاده کنید.

قلم هوشمند جدید سامسونگ با فناوری Wacom

قلم هوشمند اس پن جدید در همه ابعاد بزرگتر شده است و باعث راحتی بیشتر استفاده از آن می‌شود. این امکان از آنجا فراهم شده است که دیگر لازم نیست درون بدنه نازک یک گوشی قرار گیرد و در جایگاه مخصوص خود در کاور مخصوص گلکسی S20 اولترا قرار می‌گیرد.

کیس محافظ ویژه گلکسی S21 اولترا با جایگاه قلم S Pen

باید اشاره کنیم که قلم هوشمند اس پن جدید یک قلم پسیو است. این یعنی از باتری خبری نیست بنابراین دیگر خبری از عملکردهای مبتنی بر بلوتوث که در سری نوت شاهد آنها بودیم، نخواهد بود.

با این حال، به لطف همکاری و استفاده از فناوریWacom، گلکسی S21 اولترا می‌تواند هنگامی که قلم اس پن پرو به صفحه نمایش نزدیک است و دکمه را فشار می‌دهید، برخی اقدامات و میانبرها را تشخیص و انجام دهد.

قلم هوشمند اس پن پرو

اگر بخواهیم به سراغ قلم اس پن پرو برویم باید بگوییم که با یک قلم حتی بزرگتر روبرو هستیم، اما این بار قابلیت اتصال به بلوتوث وجود دارد و از آن می‌توانید برای انواع عملکردها شامل استفاده از قلم به عنوان کلید شاتر از راه دور یا کنترل پخش موسیقی استفاده کنید.

قلم اس پن پرو منحصر به گلکسی S21 اولترا نیست، اتفاقاً بر روی دستگاه‌های سازگار با قلم S Pen سامسونگ به محض به‌روزرسانی به One UI 3.1 کار خواهد کرد. این لیست شامل گلکسی نوت ۱۰ وگلکسی نوت ۲۰ و همچنین تبلت‌هایی مانند گلکسی تب S6 وگلکسی تب S7 است.

سامسونگ هنوز قیمت قلم اس پن پرو را اعلام نکرده اما اعلام کرده که اواخر سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود، اما قلم اس پن جدید اصلی عرضه شده برای گلکسی S21 اولترا به‌تنهایی ۴۰ دلار است و در عین حال می‌توانید کیس محافظ گوشی ویژه آن را به قیمت ۷۰ ​​دلار همراه با قلم تهیه کنید.

قلم هوشمند جدید سامسونگ با فناوری Wacom

در عین حال شاید بتوان گفت که عرضه قلم هوشمند با فناوری Wacom و همکاری با این شرکت، به نوعی کار را برای همکاری با شرکت‌هایی که قلم‌های استایلوس با پشتیبانی از Wacom می‌فروشند را راحت کرده است.

در واقع این شرکت‌ها خواهند توانست قلم S Pen خود با پشتیبانی از فناوری Wacom را برای دستگاه‌های گلکسی با پشتیبانی از قلم اس پن عرضه کنند که تعداد این دستگاه‌ها در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت. از جمله قلم‌های هوشمند مطرح سازگار با گلکسی S20 اولترا می‌توانیم به قلم دیجیتال Hi-Uni میتسوبیشی و قلم دیجیتال نوریس استدلر اشاره کرد.