سفر ۶۰۰ کیلومتری تسلا از سانفرانسیسکو به لس آنجلس با کمترین دخالت راننده

سفر ۶۰۰ کیلومتری تسلا از سانفرانسیسکو به لس آنجلس با کمترین دخالت راننده

تسلا مدل ۳ به کمک نسخه بتای سیستم رانندگی کاملا خودران یا FSD سفر از شهر سان فرانسیسکو به لس آنجلس را با موفقیت و با کمترین دخالت توسط راننده انجام داد.

یکی از مالکین تسلا با نام کاربری Whole Mars Catalog در یوتیوب تایم لپس سفر تقریباً ۶۰۰ کیلومتری از سان فرانسیسکو به لس آنجلس با تسلا مدل ۳ (مدل Performance) مجهز به نسخه آزمایشی سیستم رانندگی کاملاً خودران (FSD) را منتشر کرد. از نکات جالب توجه این ویدیو می‌توان به حرکت تقریباً بی‌نقص خودرو در مناطق درون شهری تا آزادراه‌ها اشاره کرد. رفتار کلی تسلا به لطف سیستم FSD بسیار جالب توجه بود و تقریباً در تمام موارد همانند یک راننده واقعی تصمیم گیری می‌کرد.

همانطور که می‌شد حدس زد سیستم FSD عملکردی کاملاً بی‌نقص را از خود به جای نگذاشت و در طول سفر در برخی موارد رفتارهای عجیبی (در یک مورد حین تعویض لاین) بروز داد. راننده در چند مورد مجبور شد کنترل خودرو را در دست گیرد. برای مثال در قسمتی از ویدیو پس از ورود به شهر لس آنجلس راننده مجبور شد برای جلوگیری از برخورد با موانع مسیر کنترل خودرو را برای لحظاتی در دست گیرد. علاوه بر این برای توقف در ایستگاه‌های سوپرشارژر کنترل خودرو را در دست گرفت.

حدوداً دو ماه از عرضه نسخه بتای سیستم FSD می‌گذرد. این سیستم به مالکان اتومبیل‌های تسلا اجازه می‌دهد تا با کمترین دخالت و یا در برخی موارد بدون هیچ گونه دخالتی رانندگی کنند. این سیستم پس از دو ماه چندین بار بروزرسانی شده و قابلیت‌های آن به طور قابل توجهی بهبود پیدا کرده است.

FSD تا پیش از این توانایی عبور موفق از میدان بدون دخالت راننده و گردش‌های طبیعی همانند راننده انسانی را به ارمغان آورد و حالا سفر از یک شهر به شهر دیگر با کمترین دخالت را امکان پذیر کرده که دستاورد بزرگی برای تسلا به شمار می‌رود.