قلعه‌نویی و شبی با ابریشم صلح (عکس)

قلعه‌نویی و شبی با ابریشم صلح (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، امیرقلعه نویی به مناسبت پانصدمین بازی خود در لیگ برتر میهمان برنامه فوتبال برتر و محمدحسین میثاقی بود و صحبت‌های متفاوتی را در این برنامه مطرح کرد. 

او که حالا باتجربه‌ترین سرمربی لیگ برتر فوتبال ایران است، با عبور از سال‌های جوانی سعی کرد، وجه پدرانه و محبت آمیز خود را نیز به نمایش بگذارد؛ چیزی که شاید کمتر از قلعه‌نویی در خاطر داریم.

سرمربی سابق آبی‌ها در این مسیر تا آنجا پیش رفت که در پایان صحبت‌هایش از کسانی که در طول فوتبال باعث ناراحتی آنها شده حلالیت طلبید؛ همچنین او با کلماتی خوب از محمود فکری، مهدی رحمتی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، محرم نویدکیا و سایر کسانی که در دوران مربیگری با او کار کرده اند، صحبت کرد تا نشان بدهد با هیچ‌یک از شاگردانش سر جنگ ندارد؛ اگرچه همیشه در فوتبال به واسطه ذات این رشته ورزشی تقابل‌ها و مسائلی بین طرفین پیش می‌آید که گریز ناپذیر است.

مهدی رحمتی که یکی از جنجالی‌ترین حواشی تاریخ لیگ برتر را در دیدار استقلال و تراکتور در تقابل با امیرقلعه نویی با آن حرکات خاصش به نام خود زده است، شب گذشته رابطه گرم و صمیمانه ای در تماس تصویری خود با سرمربی سابقش داشت. قلعه‌نویی در بخش دیگری از حرف‌هایش به این موضوع اشاره کرد که مهدی رحمتی هر هفته با او در تماس است.

او در این مصاحبه طولانی مثل اغلب گفتگوهایش درباره مسائل مختلف در دوران تیم ملی هم صحبت کرد که این نشان می‌دهد آنچه که در سطح ملی تجربه کرده، همچنان مثل یک زخم ترمیم ناپذیر او را آزار می‌دهد؛ اگرچه او در اسفندماه سال گذشته حتی به عنوان سرمربی تیم ملی هم انتخاب شده بود، اما تصمیم کارخانه سپاهان همه چیز را به ضرر او تغییر داد، تا در نهایت دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بشود و امیرقلعه نویی کارش را به هر دلیلی در سپاهان تمام کند و به گل‌گهر برود و فصل جدید از زندگی خود را آغاز کند؛ فصلی که حالا می‌خواهد به قطب‌سازی در سیرجان ختم بشود.

اما آنچه که در بین صحبت‌های قلعه نویی شاید بیش از سایر نکته‌ها مورد توجه قرار گرفت، صحبتی بود که در ابتدای حرف‌هایش مطرح کرد؛ اینکه برای خرید واکسن خوب و پایان پاندمی کرونا آرزوی موفقیت کرد و گفت امیدوار است واکسنی که برای تزریق به مردم خریداری می‌شود، از آن الکی‌ها نباشد.

همچنین در این مصاحبه از کاندیداتوری علی کریمی برای ریاست فدراسیون فوتبال و حضور علی دایی به عنوان نماینده فوتبال ایران در مجامع بین المللی حمایت کرد، تا نشان بدهد به عنوان یکی از بزرگان فعلی فوتبال ایران از بسیاری از مسائل عبور کرده است.

البته شاید بخشی از این تغییرات نه فقط به دلیل بالا رفتن سن، که به دلیل تشخیص او در گوش دادن به صحبت‌های مشاوری باشد که حالا همیشه کنار اوست؛ سیامک قلیچ‌خانی روزنامه نگار قدیمی و یکی از چهره‌های استخوان خرد کرده فوتبال ایران که حالا به عنوان مدیر رسانه‌ای در گل‌گهر به کار و فعالیت مشغول است؛ اما بنابر آنچه قلعه‌نویی شب گذشته می‌گفت، نقشی فراتر در زندگی ورزشی قلعه‌نویی دارد، که البته این چیزی نیست که از چشم خبرنگاران و رسانه‌های ورزشی پنهان مانده باشد.