قلم S Pen پرو سامسونگ با ابعادی بزرگتر از نسل قبل معرفی شد

قلم S Pen پرو سامسونگ با ابعادی بزرگتر از نسل قبل معرفی شد

سامسونگ از نسخه جدید قلم دیجیتال خود به نام S Pen پرو رونمایی کرده که با گوشی‌‌های سری گلکسی S21 و پرچمدارهای سری نوت سازگاری دارد.

سامسونگ در جریان رونمایی از پرچمداران گلکسی S21 علاوه بر نسخه معمولی قلم هوشمند خود از نسخه پروی آن نیز رونمایی کرد. گلکسی S21 الترا از هر دو مدل قلم و حتی مدل‌های قدیمی‌تر پشتیبانی می‌کند.

نسخه معمولی قلم S Pen جدید ابعاد بزرگ‌تری نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر دارد و به همین دلیل کاربران راحت‌تر می‌توانند با آن کار کنند. گلکسی S21 الترا فاقد محفظه‌ای برای قرار دادن قلم هوشمند است؛ اما سامسونگ قاب‌هایی برای گوشی هوشمند جدید خود طراحی کرده که این مشکل را حل می‌کند.

درنظر داشته باشید که قلم جدید از نوع استایلوس پسیو است و باتری داخلی برای آن درنظر گرفته نشده و فاقد امکان اتصال بلوتوثی است.

با این وجود، به لطف فناوری Wacom، وقتی قلم S PEN نزدیک نمایشگر گلکسی S21 الترا قرار می‌گیرد، می‌‌تواند ‌فشار وارد شده برای انجام عملیات مختلف یا میانبرها را تشخیص بدهد.

نسخه قدرتمندتر قلم هوشمند سامسونگ، S Pen‌ پرو نام دارد که ابعاد بزرگ‌تری نسبت به نسخه معمولی دارد و مجهز به بلوتوث است. از قلم اس پن پرو می‌توان به عنوان ریموت کنترل دوربین، پخش موزیک یا برخی کارهای دیگر استفاده کرد. احتمالا S Pen‌ پرو طی ماه‌های آینده به بازار عرضه خواهد شد؛ هرچند هنوز سامسونگ اشاره‌ای به قیمت آن نکرده است.

کاربران می‌توانند نسخه معمولی قلم اس پن را با قیمت ۴۰ دلار و قاب گوشی گلکسی S21 الترا به همراه قلم را با قیمت ۷۰ دلار خریداری کنند.

با بروز رسانی One UI 3.1 امکان استفاده از قلم S Pen‌ پرو برای دستگاه‌های دیگر همچون گلکسی نوت ۲۰،‌ گلکسی نوت ۱۰ و تبلت‌هایی مانند گلکسی  تب S7 و گلکسی تب S6 فراهم می‌شود.

دستگاه‌های سایر شرکت‌ها برپایه استایلوس Wacom نیز از قلم S Pen‌ پرو پشتیبانی می‌کنند. البته مشخص نیست که برای این پشتیبانی باید بروزرسانی دریافت کنند یا خیر.