نمایشگر OLED شفاف ال جی در CES 2021 به نمایش گذاشته می‌شود

نمایشگر OLED شفاف ال جی در CES 2021 به نمایش گذاشته می‌شود

LG Display شرکت تابعه ال جی اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد پنل‌های اولد شفاف خود را در CES 2021 به نمایش بگذارد. این نمایشگرها نسل جدید پنل‌های اولد هستند که قرار است در حوزه‌های مختلف استفاده شوند. بنا بر اعلام ال جی، نمایشگر OLED شفاف این شرکت شفافیت ۴۰ درصدی دارد که در مقایسه با نمایشگر LCD شفاف با شفافیت ۱۰ درصدی عملکرد بسیار بهتری را ارایه می‌دهند.

ال‌جی اعلام کرده است که نمایشگرهای شفاف خود را در سه بخش به نمایش خواهد گذاشت که احتمالا کاربردهای مختلف این نوع صفحه نمایش را نشان می‌دهد.

ال‌جی می‌گوید این نمایشگرها می‌توانند در خانه‌های هوشمند، مترو و رستوران‌ها استفاده شوند. این شرکت پیش از این نیز به کاربردهای مختلف این فناوری در صنعت حمل و نقل اشاره کرده است.

در بخش خانه‌های هوشمند از نمایشگر شفاف ال جی در یک تخت خواب هوشمند استفاده شده است که برای اطلاعات مفیدی نظیر وضعیت آب و هوا و موارد سرگرمی نظیر نمایش تلویزیون و فیلم کاربرد دارد. این نمایشگر که درون تخت تعبیه شده است را می‌توان جدا کرد و در هر جای خانه مورد استفاده قرار داد.

نمایشگر شفاف ال جی

در متروها نیز نمایشگر شفاف ال جی می‌تواند جایگزین پنجره‌های فعلی شوند. این پنل‌ها می‌توانند برای نمایش اطلاعاتی از ایستگاه‌ها و مدت زمان باقی مانده از سفر را نشان دهند و در عین حال کاربر می‌تواند فای بیرونی را نیز مشاهده کند.

سومین استفاده در رستوران‌هاست که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند لیست غذاها را مشاهده کنند و هم‌زمان آشپزها و پیشخدمت‌ها را مشاهده کنند. ال‌جی دیسپلی اعلام کرده است که این نمایشگاه به صورت آنلاین برای همه کاربران قابل مشاهده است.

منبع gizmochina