هواوی می‌گوید سال آینده میلادی یک گوشی با سیستم عامل هارمونی معرفی خواهد کرد

هواوی می‌گوید سال آینده میلادی یک گوشی با سیستم عامل هارمونی معرفی خواهد کرد

سال گذشته بود که ایالات متحده با قرار دادن نام شرکت هواوی در لیست سیاه تجاری خود، این شرکت را مورد تحریم قرار داد تا این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه، امکان تجارت با شرکای آمریکایی را از دست بدهد.

این موضوع سبب شد هواوی به دنبال جایگزینی برای این منابع باشد. یکی از اصلی‌ترین شرکای هواوی در ایالات متحده، گوگل بود که قطع همکاری آن با هواوی ضربه مهلکی را بر پیکر این گوشی‌ساز وارد کرد.

این به معنای قطع دسترسی محصولات هواوی به سرویس موبایل گوگل یا همان GMS بود. اگرچه این ممنوعیت برای کاربران چینی اهمیت نداشت، زیرا در این کشور اکثر خدمات گوگل فیلتر شده‌اند، با این حال این موضوع تاثیر سویی بر فروش گوشی‌های هواوی در سطح جهانی داشت.

هواوی چند ماه پیش اعلام کرد که سیستم عامل جدید خود با نام هارمونی را توسعه داده است. بسیاری از کاربران گمان می کردند هواوی به سرعت به جایگزینی این سیستم عامل به جای اندروید خواهد پرداخت، اما این اتفاق رخ نداد.

ریچارد یو، مدیرعامل هواوی اعلم کرد که سیستم عامل هارمونی از یک میکروکرنل استفاده می‌کند که امکان استفاده از آن را روی دستگاه‌های مختلف از جمله تلویزیون هوشمند، کامپیوترها، بلندگوهای هوشمند، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و خودروها فراهم می‌کند.

هواوی می‌گوید هارمونی بر روی دستگاه‌هایی از کمترین میزان رم تا صدها گیگابایت رم قابل استفاده است

هواوی می‌گوید سیستم عامل هارمونی روی دستگاه‌های با میزان رم کم و هم‌چنین دستگاه‌های مجهز به صدها گیگابایت رم قابل استفاده است. با این حال تاکنون سیستم عامل هارمونی را تنها در تلویزیون‌ هوشمند آنر شاهد بوده‌ایم.

بنابر گزارش MyFixGuide، ریچارد یو مدیرعامل هواوی اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۱ شاهد رونمایی از اولین گوشی هوشمند با سیستم عامل هارمونی خواهیم بود.

مدیر عامل هواوی این خبر را از آن‌جا اعلام کرد که گفته می‌شد این شرکت چینی قصد دارد پنجشنبه همین هفته از نسل جدید سیستم عامل هارمونی رونمایی کند.

وی می‌گوید که به‌زودی چندین گجت مختلف با این سیستم عامل معرفی می‌شوند و در سال جاری میلادی شاهد معرفی ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل هارمونی نیز خواهیم بود.

ریچارد یو می‌گوید که هواوی روی سیستم عامل هارمونی حساب باز کرده است، اما به دلیل توافق با گوگل مجبور شده است صبر کند. اما این به معنای ناامیدی از آینده هارمونی نیست و ریچارد یو می‌گوید که پلتفرم آن‌ها در نهایت جهانی خواهد شد.