ویجیاتو: ۵ بازی شبیه‌ساز عجیبی که باورتان نمی‌شود وجود دارند

ویجیاتو: ۵ بازی شبیه‌ساز عجیبی که باورتان نمی‌شود وجود دارند

ایرانسل

دنیای بازی های شبیه ساز دنیای عجیبی است. برخی از آن‌ها مثل Microsoft Flight Simulator شما را با دنیایی کاملا واقع‌گرایانه رو به رو می‌کنند و به مخاطبشان کنترل چیزی مثل پرواز با هواپیما را آموزش می‌دهند اما برخی دیگر، هیچ چیز را جدی نمی‌گیرند و صرفا با طراحی دنیایی عجیب و غریب، سعی دارند تجربه مفرحی برای گیمرها رقم بزنند. این مقاله در مورد دسته دوم است و در ادامه از ۵ بازی شبیه ساز عجیبی برایتان می‌گویم که باورتان نمی‌شود وجود دارند. با ویجیاتو همراه باشید.

۵) شبیه ساز مادر بزرگ

بله، واقعا قرار است در Granny Simulator، مادر بزرگ بودن را تمرین کنید. البته گویا سازندگان این بازی مادر بزرگ‌های دوست داشتنی و آرامی نداشتند. چون مادر بزرگ‌هایی که طراحی کرده‌اند، عین یک شکنجه‌گر قهار با نوه‌های خود رفتار می‌کنند. البته ناگفته نماند که این نوه‌ها هم یک سری کودک معمولی نیستند و اگر به حال خود رهایشان کنید، احتمالا با یک نارنجک خانه مادر بزرگ را منفجر می‌کنند. خب در چنین شرایطی، چاره‌ای باقی نمی‌ماند جز اینکه این دو گروه به جان هم بیفتند. در یک طرف دو مادر بزرگ خیلی خشن خواهیم داشت و در طرف دیگر دو نوه آتش‌پاره. به نظرتان کدام دسته پیروز می‌شوند؟

۴) شبیه ساز ناسزا گویی

Oh…Sir! The Insult Simulator خوراک آن افرادی است که اعصابشان از عالم و آدم خرد است. چراکه در این بازی گفتن فحش و ناسزا آزاد است و می‌توانید با تخریب کردن فرد مقابلتان، خود را کمی آرام کنید. جالب اینکه می‌توانید با ترکیب نازساها، کمبو و ضربات مهلک هم به فرد مقابلتان بزنید و او را در جنگ نازسا گویی شکست دهید. سناریوهای مختلفی هم برای رقابت‌های بازی طراحی شده تا اوضاع یکنواخت نشود. فقط سوالم این است که وقتی پیروز این رقابت‌ها شوید به شما چه می‌گویند؟ فکر کنم، پادشاه بد دهن‌ها.

۳) شبیه ساز سوسک

Cockroach Simulator در مورد شرایط سخت زندگی در یک آشپزخانه کثیف است؛ البته نه برای انسان‌ها، بلکه برای سوسک‌ها. بله، در Cockroach Simulator قرار است نقش سوسک‌ها را برعهده بگیرید و در کنار دوستانتان، کاری کنید که صاحب خانه جرات نکند پا در آشپزخانه‌اش بگذارد. فقط به نظرم قبل از اینکه وارد بازی شوید کمی در مورد صاحب خانه خوب تحقیق کنید. چون اگر از سوسک بدش نیاید، ظرف چند ثانیه با سرامیک آشپزخانه یکی می‌شوید. آن وقت تازه می‌فهمید که چقدر سوسک بودن سخت و دردناک است.

Samsung Galaxy Note20 Ultra
سامسونگ

۲) شبیه ساز ترامپ

این یکی، از آن جالب‌هاست. چون شما را در محیط واقعیت مجازی در نقش کسی قرار می‌دهد که این روزها حسابی با حرف‌هایش دنیا را شوکه می‌کند. بله، قرار است در Trump Simulator VR کنترل دونالد ترامپی را به دست بگیرید که می‌خواهد برای سخنرانی بزرگ انتخاباتیش آماده شود و مطمئن نیست که دستان کوچکش، قدرت تحمل وزنه سنگین کنترل دنیا را دارد یا نه. برای همین شما باید او را آماده کنید و چک لیستی که بازی برایتان تعریف کرده را انجام دهید. البته، شما ترامپ هستید؛ نباید کارهایتان را مثل انسان‌های عادی انجام دهید.

۱) شبیه ساز کشیش

شاید برای خیلی‌ها سوال باشد که کشیش‌ها واقعا در طول عمرشان چه کار می‌کنند. خب اگر شما هم جزو همین افراد هستید، بد نیست Priest Simulator را تجربه کنید. بازی شما را در نقش کشیشی قرار می‌دهد که قدرت‌هایی ماورایی دارد. می‌توانید افراد جن زده را نجات دهید، جلوی گناهکاران را بگیرید، انسان‌ها را به راه راست هدایت کنید یا کلا بیخیال همه این‌ها شوید و به جای کارهای خدا دوستانه، سر به سر مردم بگذارید.

خب این هم از عجیب‌ترین بازی‌های شبیه‌سازی که می‌توانید در فروشگاه‌های مختلف پیدا کنید. نظرتان در موردشان چیست؟ حاضرید تجربه‌شان کنید؟