پهپاد هیبریدی DJI FPV معرفی شد؛ یک پهپاد ریسینگ سریع و جذاب

پهپاد هیبریدی DJI FPV معرفی شد؛ یک پهپاد ریسینگ سریع و جذاب

شرکت چینی DJI نخستین پهپاد خود در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرد. این پهپاد که DJI FPV نام دارد یک پهپاد هیبریدی ریسینگ است که بهترین‌های دنیای پهپادهای مخصوص فیلمبرداری را امانت می‌گیرد و آن‌ها را با هیجان یک پهپاد مسابقه‌ای ترکیب می‌کند.

پهپاد DJI FPV

مشخصات فنی DJI FVP

موتورهای به کار رفته در DJI FPV قدرت بالایی دارند و می‌توانند تنها در طی ۲ ثانیه پهپاد را از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانند. این پهپاد حداکثر سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت را ارایه می‌دهد.

پهپاد جدید DJI سه حالت پروازی دارد. حالت نرمال که مناسب کاربران مبتدی است و می‌تواند در هوا معلق بماند و موانع را تشخیص دهد. حالت دستی که کنترل کامل پرواز را در اختیار کاربر می‌گذارد و حالت اسپرت که شامل برخی ویژگی‌های حالت نرمال و برخی ویژگی‌های حالت دستی است.

پهپاد DJI FPV

در تمامی حالت‌ها قابلیت معلق ماندن و ترمز اضطراری وجود دارد که در هر زمان و با فشردن یک کلید قابل استفاده است. قابلیت بازگشت به خانه این پهپاد این امکان را فراهم می کند تا پهپاد به صورت دستی یا در صورت قطع ارتباط به محل اولیه پرواز بازگردد. یک گیرنده ADB-S نیز به کاربر وجود هرگونه هواپیما را در نزدیکی پهپاد اعلام می‌کند.

عنصر اصلی پهپاد DJI FVP را می‌توان DJI FPV Goggles V2 دانست. این پهپاد امکان ارسال ویدیو از ارتفاع ۱۰ کیلومتری را فراهم می‌کند. از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به سویچینگ خودکار دو حالته، بیت ریت ۵۰ مگابیت برثانیه و فناوری ضد تداخل اشاره داست.

خلبانان دو نمای متفاوت را مشاهده می کنند. حالت استاندارد با وضوح HD و تاخیر کم که وضوح تصویر آن ۱۴۴۰ در ۸۱۰ پیکسل و نرخ ۶۰ فریم برثانیه و زاویه دید ۱۴۲ درجه یا ۵۰ فریم بر ثانیه با زاویه دید ۱۵۰ درجه است.

نرخ تاخیر این حالت ۴۰ میلی ثانیه خواهد بود. حالت Smooth نیز وضوح مشابهی با حالت قبلی دارد، اما فریم ریت به ۱۲۰ فریم بر ثانیه با زاویه دید ۱۴۲ درجه یا ۱۰۰ فریم بر ثانیه با زاویه دید ۱۵۰ درجه افزایش می‌یابد.

امکان اتصال پهپاد DJI FPV به حداکثر هشت عینک وجود دارد تا آن‌ها نیز بتوانند نمای خلبان را مشاهده کنند. این پهپاد از یک دوربین با وضوح ۴K و نرخ ۶۰ فریم برثانیه روی گیمبال بهره می‌گیرد که امکان ضبط ویدیو اسلوموشن با وضوح فول اچ‌دی و نرخ ۱۲۰ فریم در ثانیه را فراهم می‌کند.

ویدیوها با فرمت H.264 یا HEVC ذخیره می‌شوند. این محصول هم‌چنین لرزشگیر تصویر دیجیتال RockSteady را در خود جای داده است.

پهپاد DJI FPV

قیمت پهپاد DJI FVP

پهپاد جدید DJI با قیمت ۱۲۹۹ دلار روانه بازار می‌شود. از جمله اقلام همراه با این پهپاد می‌توان به ریموت کنترلر ۲، عینک FPV Goggles V2، کابل‌ها و یک باتری اشاره داشت. DJI برای این پهپاد یک کنترلر مستقل نیز در نظر گرفته است که امکان کنترل پهپاد با حرکات دست را فراهم می‌کند و ۱۹۹ دلار قیمت دارد.

اگر به باتری‌های بیشتر و هاب شارژ نیاز دارید نیز باید کیت FPV Fly More را تهیه کنید که ۲۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است.