پیشنهادهای خارجی کریمی قابل قیاس با ایران نیست؛/ غفوری: استراماچونی نیاید، تماشاگران فراموش نمی‌کنند!

پیشنهادهای خارجی کریمی قابل قیاس با ایران نیست؛/ غفوری: استراماچونی نیاید، تماشاگران فراموش نمی‌کنند!

به گزارش “ورزش سه”، وریا غفوری پس از حضور در باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران گفت: کار سختی در نقل و انتقالات داریم چراکه هر طور شده باید نفرات تیم خود را حفظ کنیم و باشگاه هر طور شده با بازیکنانی که قراردادشان تمام شده، مذاکره داشته باشد تا آنها را نگه دارند. بالاخره این بازیکنان حق و حقوقی دارند و ان‌شاءالله باشگاه در اولین فرصت بتواند مطالبات بازیکنان را پرداخت کند تا مشکلی برای تمدید قرارداد نباشد.

او ادامه داد: لیگ قهرمانان آسیا سطح دیگری از فوتبال است و به نظرم کار سختی با توجه به مشکلات اخیر داریم ولی خدا را شکر آقا مجید(نامجومطلق)، صالح و غلامپور قبول مسؤولیت کردند و کنار ما ماندند؛ آنها شناخت خوبی از تیم دارند و امیدوار به کسب نتیجه هستیم ولی کار سختی پیش رو داریم، اما امیدوار هستم باشگاه در تمدید قراردادها بیشترین سعی را داشته باشد و بازیکنان مهم را نگه دارد.

مدافع استقلال درباره وضعیت ادامه همکاری علی کریمی ابراز کرد: نقل و انتقالات رقابت است و می‌دانم که علی کریمی دو پیشنهاد خیلی خوب دارد که رقم آن قابل قیاس با پیشنهادهای ایرانی نیست. خود ما تلاش می‌کنیم که بماند، اما باید ببینیم تصمیم نهایی چه خواهد شد.

غفوری یادآور شد: من پیشنهاد خارج از ایران نداشتم ولی علی کریمی پیشنهاد خارجی دارد و هنوز هم تصمیم نهایی را نگرفته است. ما هم مثل همه دوست داریم او را کنار تیم داشته باشیم چون بازیکنی است که جایگزین در حد و اندازه او سخت پیدا می‌شود.

او درباره شایعه بازگشت استراماچونی به استقلال اذعان کرد: طبق گفته‌های مدیرعامل باشگاه و شرایطی که وجود دارد، نیامدن این باشگاه خیلی به باشگاه ضربه می‌زند. امیدوار هستم کسانی که در راس باشگاه هستند و تصمیم‌گیری می‌کنند، مصلحت‌ اندیشی کنند و طوری تصمیم بگیرند تا باشگاه ضرر نکند. اگر استراماچونی بیاید، باید قرارداد گذشته‌اش پرداخت شود و علاوه بر آن، قرارداد جدیدی به کادر فنی او به امضاء برسد. امیدوار هستم باشگاه از این نظر ضرر نکند چراکه خبر دارم باشگاه بدهی و مشکلات زیادی دارد، اما امیدوارم شرایط پیش بیاید که استراماچونی برگردد.

کاپیتان استقلال در خصوص اینکه آیا با استراماچونی در تماس است یا خیر، گفت: ارتباطی درباره اینکه بیاید، نداشتیم ولی اگر هم ارتباطی هست، دوستانه است و اگر کاری از دستمان بربیاید، انجام می‌دهیم تا برگردد چراکه بازگشت او همه جوره به نفع تیم خواهد بود.

غفوری اضافه کرد: قطعا استراماچونی دوست دارد به استقلال برگردد ولی شرط و شروط و موانعی است که باید برطرف شود. اگر استراماچونی برنگردد، تا سال‌های سال هوادار استقلال این مطالبه را فراموش نمی‌کند که یک روزی می‌خواستند این مربی را داشته باشند، اما مشکلاتی به وجود آمد که نباشند. امیدوار هستم یکی، دو سال یا بیشتر به ایران بیاید و در استقلال باشد. نتایجی هم که می‌گیرد، عیار او را مشخص می‌کند و نشان می‌دهد چقدر به استقلال کمک می‌کند.

او تصریح کرد: پس از بازی با تراکتور همه ناراحت بودیم و دوست داشتیم با قهرمانی در جام حذفی فصل را با آقا فرهاد تمام کنیم و هر کاری از دستمان برمی‌آمد، انجام دادیم ولی متاسفانه نشد و برای آقا فرهاد عزیز آرزوی موفقیت می‌کنم. او در ابتدای مسیر مربیگری‌اش پیشرفت خوبی داشت و به ایشان تبریک می‌گویم.

کاپیتان استقلال در مورد صحبت‌های انتقادی که بعد از بازی با تراکتور داشت، ابراز کرد: نمی‌خواهم وارد مباحث حاشیه‌ای شوم چراکه آن موقع دلخور بودم. مجموعه تیم و هواداران ما شایسته یک قهرمانی در فصل گذشته را داشتند و با وجود کاستی‌ها و مشکلات باید یک جام را می‌گرفتیم و قهرمان نشدن به شدت من را ناراحت کرد.