گلکسی اس ۲۱ سامسونگ احتمالا فاقد درگاه کارت حافظه جانبی خواهد بود

گلکسی اس ۲۱ سامسونگ احتمالا فاقد درگاه کارت حافظه جانبی خواهد بود

در ادامه درز اطلاعات در مورد سری گلکسی اس ۲۱، حالا می‌توانیم با یکی از کمبودهای این سری آشنا شویم. تاکنون جزییات کاملی از سری گلکسی اس ۲۱ منتشر شده است و به لطف لودهندگان مختلف حتی تصاویری از این سری گوشی را شاهد بوده‌ایم. می‌توان گفت سامسونگ در ۱۴ ژانویه (۲۵ دی ماه) حرف تازه‌ای در مورد این سری نخواهد داشت.

مطابق انتظار، سری جدید پرچم‌دار سامسونگ باید بتواند نسل قبلی‌ خود را بهبود بخشیده و در همه بخش‌ها بهبود پیدا کند. با این حال جدیدترین نشت اطلاعاتی پیرامون این سری نشان می‌دهد که سامسونگ حداقل در یک قسمت عقب ‌نشینی کرده است. سامسونگ قصد دارد در این سری درگاه کارت حافظه جانبی را حذف کند.

احتمالا هر سه مدل سری گلکسی اس ۲۱ سامسونگ فاقد درگاه کارت حافظه جانبی باشند

ممکن است هر سه مدل سری گلکسی اس ۲۱ فاقد درگاه کارت حافظه جانبی باشند. اگرچه برخی کارشناسان می‌گویند که با توجه به حافظه داخلی بیش‌تر در گوشی‌های امروزی، نبود درگاه کارت حافظه جانبی را نمی‌توان یک ایراد دانست.

پیش از این نیز در شایعات به حذف شیار کارت حافظه از سری گلکسی اس ۲۱ اشاره شده بود، امروز Roland Quandt، دهان‌لق معروف دنیای تکنولوژی(!) با انتشار یک توییت این موضوع را تایید کرد.

طبق گفته او برگ مشخصات سری گلکسی اس ۲۱، حذف کارت حافظه را نشان می‌دهد. وی در ادامه می‌گوید که شارژر نیز ممکن است در برخی از کشورها به همراه گوشی عرضه شود، اما در باقی مناطق از جعبه حذف می‌شود.

اقدام سامسونگ در حذف شیار کارت حافظه از پرچم‌دارانش را در سال ۲۰۱۵ نیز مشاهده کرده‌ایم، هم‌چنین برخی از گوشی‌های این شرکت که در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ روانه بازار شده‌اند نیز بدون شیار کارت حافظه هستند.

با این حال این موضوع تاثیر سویی روی فروش محصولات این برند کر‌ه‌ای ندارد. میزان فروش محصولات سامسونگ هم‌چنان صعودی مانده‌اند، اگرچه شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ چالش‌هایی را به همراه داشت.

لازم به ذکر است کلیه اخبار منتشر شده از سری پرچم‌دار آتی سامسونگ تنها در حد حدس و گمان و شایعه هستند و این شرکت هیچ‌کدام از این خبرها را تکذیب یا تایید نکرده است. از این رو بهتر است حدود دو هفته دیگر صبر کنیم تا سامسونگ رویداد معرفی گلکسی اس ۲۱ را برگزار کند.